.
.
.

هیأت علمای سعودی: اخوان المسلمین گروهی تروریستی‌ است و اسلام را نمایندگی نمی‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هیأت علمای اعظم در پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه‌شنبه 10نوامبر 2020 تاکید کرد که جماعت اخوان المسلمین گروهی تروریستی است که دین اسلام را نمایندگی نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) هیأت علمای اعظم پادشاهی سعودی شامگاه سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که جماعت اخوان المسلمین گروهی تروریستی است که نماینده دین اسلامی نیست و تنها از اهداف حزبی‌اش که در مخالفت با هدایت دین حنیف اسلامی است پیروی کرده و زیرپوشش دین دست به اقدام‌هایی در مغایرت با تعالیم دینی زده و باعث ایجاد تفرقه و فتنه و گسترش خشونت و تروریسم می‌شود.

در متن بیانیه هیات علمای سعودی برای تروریستی خواندن جماعت اخوان المسلمین به متون دینی از جمله آیات قرآن و احادیث استناد شده است.

هیات علمای سعودی با استناد به برخی آحادیث و آیات قرآن گفته است که خداوند متعال به اجماع بر حق و دوری از تفرقه و اختلاف امر کرده است.

این هیات تاکید کرده که خداوند به بندگانش فرمان داده تا «صراط المستقیم» را دنبال کنند و آنها را از پیمودن راه‌هایی که از حق باز می‌دارد، نهی کرده است».

به گفته هیات علمای اعظم سعودی پیمودن «صراط مستقیم» تنها با پیروی از کتاب خدا عز وجل و سنت پیامبر او صلى الله عليه و سلم است و احادیث صحیح در این‌باره بر راههایی که خداوند متعال پیروان مذاهب و آیین‌های منحرف از حق را از آن نهی کرده است دلالت می‌کند.

هیات علاوه بر استناد به متون قرآنی به تعدادی از احادیث معتبر از عبدالله بن مسعودو صحابه عبدالله بن عباس استناد کرده است..

بیشترین بازدید موضوعات مهم