.
.
.

نخستین ظهور ترامپ در مناسبتی عمومی بعد از اعلام پیروزی بایدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه 11نوامبر در اولین ظهور شخصی خود در مناسبتی عمومی بعد از انتخابات، در روز «رزمندگان پیش‌کسوت» که مناسبتی ملی است، حاضر شد در حالی که مخالفت او با به رسمیت‌شناسی پیروزی بایدن فضا را کاملاً تحت تأثیر قرار داده بود.

قرار است که ترامپ در ساعت 11 صبح در پی 4 روز از اعلام پیروزی بایدن رقیب دموکرات خود در انتخابات، از آرامستان ارلینگتون بازدید کند.

ترامپ از آن تاریخ تا به امروز جز از طریق توئیتر سخن نگفته و بر خلاف سنت مرسوم درآمریکا پس پیروزی یکی از نامزدها، پیروزی بایدن در انتخابات را به رسمیت نشاخته است.

ترامپ کمی پس از شکست خود اقدام به گرفتن عکس‌هایی با یک نوعروس در مراسم ازدواج در داخل زمین گلف خود کرد.

ظواهر امرگویای این است که ترامپ توجهی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری نداشت که به پیروزی بایدن انجامید و از اولین ساعات روز خود به بازی گلف پرداخت ولی بعد از اطلاع یافتن از شکست، از عکس گرفتن با یک نوعروس و ساقدوشان او دست برداشت.

روزنامه بریتانیایی ایندیپندنت، کلیپ‌های ویدئو را نشر داد که در آن ترامپ با لباس‌های ورزشی در برابرعروس و ساقدوشان او برای گرفتن عکس ایستاده و مهمان نیز دنبال آنها براه افتاده و عکس و ویدئو می‌گیرند.

بعد از گرفتن چند عکس بود که ترامپ مدت کوتاهی با مهمان‌های مراسم عروسی ماند که می‌توان صدای افراد را شنید که می‌گویند: «تشکر جناب رئیس‌جمهور. ما تو را خیلی دوست داریم» او هم در پاسخ گفت: «برای شما زندگی سعادتمندانه‌ای را آرزومندم.»

درحالی که ترامپ در حال بازگشت بود، حاضران فریاد زدند: «ما دوستت داریم» بعد هم برای ترامپ کف زدند.

ترامپ در سخنانش با میهمانان مراسم عروسی، سخنی از انتخابات یا شکست خود نگفت. وی بعد ازبازگشت به کاخ سفید تأکید کرد که پیروزی بایدن را به رسمیت نمی‌شناسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم