.
.
.

موافقت رسمی آمریکا با فروش جنگ‌افزارهای دفاعی پیشرفته به امارات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده شامگاه سه‌شنبه 10نوامبر 2020 از موافقت رسمی آمریکا با فروش بسته‌ای از جنگ‌افزارهای نظامی پیشرفته به ارزش 23.37 میلیارد دلار به امارات متحده عربی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها نه نقل از وزیر خارجه آمریکا این بسته از جنگ‌افزارهای نظامی پیشرفته آمریکایی فروش رفته به کشور امارات متحده عربی شامل 50 فروند جنگنده F-35 لایتنینگ 2 و 18 فروند پهپاد نوع « ام- کیو- 9 بی» و مجموعه‌ای از موشک‌های هوا به هوا و هوا به زمین است.

مایک پمپئو در بیانیه‌ای اعلام کرد:« امروز به وزارت خارجه دستور دادم تا رسما به کنگره ابلاغ کند که قصد آن دارد تا تعدادی از جنگ‌افزارهای پیشرفته به ارزش 23.27 میلیارد دلار را بفروشد».

بنا به اظهارات پمپئو این بسته از جنگ‌افزارهای نظامی پیشرفته آمریکایی فروش رفته به کشور امارات متحده عربی شامل 50 فروند جنگنده F-35 لایتنینگ 2 و 18 فروند پهپاد نوع « ام- کیو- 9 بی» و مجموعه‌ای از موشک‌های هوا به هوا و هوا به زمین می‌شود.

پمپئو همچنین توضیح داد که این قرارداد «با هدف بازدارندگی در برابر تهدیدهای فزاینده ایران» و در پی توافق‌های صلح با اسرائیل حاصل شده است.

پمپئو در بیانیه‌ای گفت:« این اعتراف به عمق روابط ما و نیاز امارات به توانایی‌های دفاعی پیشرفته برای بازدارندگی و دفاع از خود در برابر تهدیدهای فزاینده از سوی ایران است».

مایک پمپئو نیز گفت:« توافق تاریخی دولت امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل به موجب توافق‌‌های ابراهیم فرصتی تکرار ناپذیر را فراهم می‌کند که تنها یک بار در طول عمر یک نسل و به منظور ایجاد تغییر مثبت در چشم‌انداز استراتژیک منطقه اتفاق می‌افتد».

وزیر خارجه آمریکا همچنین افزود که «دشمنان ما و به ویژه در ایران، این را می‌دانند و برای معطل ساختن این پیروزی مشترک از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم