.
.
.

سعودی و عراق به زودی آموزش نظامی مشترک نیروهایشان را آغاز می‌کننند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع عراقی روز چهارشنبه 11 نوامبر از سفر سرلشکر عبدالامیر یارالله رئیس ستاد مشترک ارتش عراق به ریاض پایتخت سعودی خبر دادند.

این سفر یک روز پس از بازدید یک هیئت عالی رتبه سعودی از عراق برای گفت‌وگو در مورد همکاری‌های مشترک نظامی بین دو کشور انجام می‌گیرد.

خبرنگار العربیه در عراق گفت، دو کشور عراق و سعودی در چارچوب همکاری‌های نظامی توافق کردند که در زمینه آموزش‌های نظامی مشترک نیروهایشان اقدام کنند.

خبرنگار العربیه به نقل از این منبع عراقی گفت، دو کشور به زودی آموزش‌های نظامی مشترک را آغاز خواهند کرد.

همزمان با سفر ژنرال یارالله رئیس ستاد مشترک ارتش عراق به ریاض، اجلاس سعودی - عراقی قرار است امروز سه شنبه از طریق اینترنت و سیستم تلویزیون مدار بسته با حضور شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق برگزار شود.

در جریان این اجلاس عملکرد شورای هماهنگی سعودی و عراق و روند اجرایی توافق‌‌نامه‌ها و تفاهم‌نامه‌هایی که طی سه جلسه قبلی با هدف تقویت روابط برادرانه بین دو کشور تصویب شده بود، بررسی خواهد شد

این اجلاس همچمین نتایج کار شورای هماهنگی و کمیته‌های برآمده از طی دورهای گذشته را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

اجلاس امروز سعودی و عراق در واقع چهارمین اجلاس شورای هماهنگی دو کشور است که با هدف تقویت روابط ریاض و بغداد در سطح استراتژیک و گشودن افق‌های جدید برای همکاری در زمینه‌های مختلف برگزار شده است.

در همین راستا وزرای امور خارجه دو کشور نیز با برگزاری یک کنفرانس ویدیویی در باره همکاری مشترک ریاض و بغداد بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم