.
.
.

بوریس جانسون ترامپ را «رئیس‌جمهوری سابق» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا روز چهارشنبه 11 نوامبر 2020 با جو بایدن گفتگوی تلفنی کرد و در این گفتگو که بسیار دوستانه توصیف شد، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا را «رئیس‌جمهوری سابق» خواند.

جانسون علیرغم اختلاف نظرش با رئیس‌جمهوری آمریکا درباره تغییرات آب و هوایی و توافق برجام، پیش از این از نزدیکترین‌ رهبران جهان به دونالد ترامپ به شمار می‌رفت ولی روز چهارشنبه به اعضای پارلمان بریتانیا خبر داد که یک گفتگوی بسیار خوب با جو بایدن «رئیس‌جمهوری منتخب» آمریکا داشته است.

او در این گفتگو از دفاع بایدن از سازمان‌های بین‌المللی، برخلاف ترامپ که به شدت از ناتو و سازمان جهانی بهداشت انتقاد می‌کرد، ابراز خوشحالی کرد.

نخست‌وزیر بریتانیا گفت: «در این گفتگوی عالی توافق کردیم که ایالات متحده و بریتانیا باید در کنار هم ایستاده و به ارزش‌های جهانی، حقوق انسان، تجارت آزاد و ناتو پای‌بند بوده و با هم علیه تغییرات آب و هوایی بجنگند.»

جانسون در اشاره به ترامپ گفت: «رابطه بسیاری خوبی با رئیس‌جمهوری سابق داشتم و این را انکار نمی‌کنم. وظیفه همه نخست‌وزیران بریتانیاست که روابط خوبی با کاخ سفید داشته باشند.»

نخست‌وزیر بریتانیا یکی از رهبران پرشمار جهان است که با جو بایدن تماس گرفته و پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را تبریک گفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم