.
.
.

استرالیا: در انتظار پاسخ دوحه به موارد نقض آشکار حقوق‌زنان استرالیایی هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ماریس باین وزیر خارجه استرالیا چهارشنبه 11 نوامبر اعلام کرد که کشورش در انتظار پاسخ قطر در خصوص موارد نقض آشکار زنان استرالیایی در فرودگاه بین‌المللی حمد در دوحه است.

وزیر خارجه استرالیا گفت: «ما تا دریافت گزارش قطر پیرامون این موارد نقض برای برداشتن گام بعدی در انتظار می‌مانیم و قطری‌ها کاملا در جریان میزان نگرانی ما از آنچه که در فرودگاه حمد رخ داد، قرار دارند.»

این مقام بلند پایه استرالیایی تاکید کرد که «تحقیقات در مورد حادثه‌ای که در فرودگاه حمد رخ داد، ادامه دارد و ما موضوع را با جدیت دنبال می کنیم.»

شایان ذکر است که این موضوع در دوم اکتبر گذشته آغاز شد زمانی که ماموران امنیتی قطر در فرودگاه دوحه حدود 18 مسافر یکی از پروازهای عازم سیدنی را پیاده کرده و وادار به اجرای تست‌های زنان کردند.

قطر در پی بازتاب گسترده این موضوع در رسانه‌های غرب، عنوان کرد که این رویداد در چهارچوب تلاش برای روشن‌کردن این امر بود که کدام یک از این مسافران اخیرا زایمان داشته زیرا نوزادی تازه به دنیا آمده در داخل کیسه پلاستیکی بسته شده‌ای زیر زباله‌ها درسطل زباله در داخل فرودگاه بین‌المللی حمد پیدا شده بود و ظواهر امر گویای تلاش برای «قتل عمد» بود.

استرالیا پیشتر این وضعیت که برای 13 تن از شهروندانش پیدا شده بود را محکوم کرد که سوار بر پروازی به مقصد سیدنی بودند و در معرض آزمایش رحم بعد از پیدا شدن این طفل شیرخوار قرار گرفتند.

فشارها بر دوحه با موضع چند روزپیش وزیر خارجه استرالیا افزایش یافت که اعلام کرد این تدابیر در مورد مسافران استرالیایی 10 هواپیمای دیگر نیز اجرا شده است.

علاوه بر زنان استرالیایی، یک زن فرانسوی و دو زن بریتانیایی و یک نیوزیلندی نیر مورد این آزمایش قرار گرفتند.

گفتنی است که این موضوع باعث بروز ناکامی بیشتر برای دوحه گردید که بشدت می‌کوشد تا «روابط» خود را تقویت کند و مبالغ هنگفتی را در زمینه ناوگان هوایی و پروژه‌های اجتماعی برای پوشش‌دادن به چندین گزارش حقوقی هزینه کرده که تاکید دارند، تخلف‌های زیادی در ارتباط با کارگران خارجی رخ داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم