.
.
.

نماینده مجلس: برای حفظ جان مردم یک جو غیرت به خرج دهید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک نماینده مجلس ایران در اعتراض به تعطیل نشدن تهران در اینستاگرام نوشت که مصلحتی بالاتر از جان مردم نیست و هیچ دلیلی در این مورد قابل قبول نیست او از مسئولان خواست برای حفظ جان مردم «یک جو غیرت» به خرج دهند.

با اوج گرفتن بحران کرونا در تهران، اقبال شاکری نسبت به تعطیل نشدن تهران واکنش نشان داد و در استوری اینستاگرام خود نوشت: «فوت چندین هزار نفر پیش‌بینی خارق‌العاده‌ای نمی‌خواهد یک بچه هم با ضرب و تقسیم ساده می‌تواند بگوید».

در حالیکه رئیس‌جمهوری ایران دو روز پیش، دستور تعطیلی تهران را صادر کرده بود اما استانداری تهران با این تصمیم مخالفت کرد.

شاکری با طرح این پرسش که «چه مصلحتی بالاتر از جان مردم است»، افزود: «هیچ دلیلی در این مورد قابل قبول نیست. برای حفظ جان مردم یک جو غیرت به خرج دهید».

او در یک استوری دیگر نوشت: «عدم قرنطینه تهران باعث فوت چندین هزاران نفر از هموطنان می‌شود. شاید بشود در طولانی‌مدت بدون تعطیلی شرایط را کنترل کرد ولی به چه قیمتی به قیمت جان مردم؟»

گفتنی است، آمار رسمی اعلام شده توسط وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد که شمار مبتلایان و فوتی‌ها در این کشور همچنان رو به افزایش است.

در جهشی غیرمنتظره روز گذشته تنها طی یک روز 10463 بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شدند و 458 نفر نیز جان باختند.

سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین اعلام کرد که مجموع مبتلایان به 692949 نفر و مجموع جان‌باختگان نیز به 38749 نفر رسید.