.
.
.

آمریکا تعدادی دیگر از افراد و نهادهای مرتبط با رژیم سوریه را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه 9 نوامبر 2020 و در راستای قانون قیصر تحریم‌هایی را بر 8 فرد و11 نهاد مرتبط با رژیم سوریه و از آن جمله شرکت‌های دولتی فعال در بخش نفت اعمال کرد.

در جزئیات این تحریم‌های آمریکایی که شرح آن در وب‌سایت وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمده، گفته شده که ایالات متحده آمریکا تحریم‌هایی را علیه افراد و نهادهای مرتبط با رژیم سوریه و از آن جمله وزارت نفت دولت بشار اسد، اعمال می‌کند.

بنا به بیانیه صادره از وزارت خزانه‌داری آمریکا این تحریم‌ها که نیروهای موسوم به «دفاع ملی سوریه» را نیز هدف قرار داده، شامل لیستی از 9 شرکت و سازمان دیگر مرتبط با صنعت پالایش نفت، صنایع نظامی، تولید دارو و همچنین نام 6 تبعه سوری و 2 تبعه لبنانی مرتبط با رژیم اسد است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین آمده « امروز، در راستای تلاش‌های مستمر دولت آمریکا برای دستیابی به راهکار سیاسی

مسالمت‌آمیز برای پایان دادن به جنگ سوریه، وزارت خزانه‌داری تدابیری را علیه عوامل فعال کننده اصلی رژیم اسد اتخاذ می‌کند».

بنا به بیانیه صادره این تحریم‌ها لشکر چهارم ارتش سوریه، اداره کل اطلاعات سوریه و بانک مرکزی این کشور را نیز شامل می‌شود.

در همین راستا مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در پی بیانیه اعمال تحریم‌ها علیه افراد و نهادهای مرتبط با رژیم سوریه، تاکید کرد که تحریم‌ها علیه حامیان رژیم اسد در جهت مقابله با اقدامات «وحشیانه» این رژیم اعمال می‌شود.

شایان ذکر است که واشنگتن در تلاش برای اعمال فشار بر رژیم بشار اسد می‌کوشد آن را به سر میز مذاکره تحت رهبری سازمان ملل بازگردانده و به جنگی که 10 سال است در سوریه آغاز شده، پایان دهد.