.
.
.

واکنش افغان فیلم به تخریب سینمای پارک: یک اندیشه ویران فقط به فکر ویرانی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صحرا کریمی رئیس نهاد فیلم‌سازی افغانستان (افغان فیلم) یک‌شنبه 8 نوامبر در توییتی در واکنش به تخریب سینمای پارک شهرنو کابل نوشت، یک اندیشه ویران فقط به فکر ویرانی است.

کریمی نوشت: «یک فکر و اندیشه ویران فقط به فکر ویرانی است. از یک فرهنگ ویران که بیایی؛ فرهنگ ویرانی را ترویج می‌دهی. از یک ذهن ویران که بیایی؛ تفکر ویرانی را ترویج می‌دهی. با یک عملکرد و تفکر ویران چه باید کرد؟ همین. هیچ گپ دیگری نماند».

صحرا کریمی از شهرداری کابل خواسته است که سینمای پارک شهرنو کابل را ویران نکند.

همچنان صحرا کریمی روز گذشته نیز از شهرداری کابل خواسته بود که سینمای پارک را ویران نکند چون ویران کردن این سینما به معنی ویران کردن بخشی از تاریخ، فرهنگ، هنر و سینمای این سرزمین است.

در همین حال، شهرداری کابل افغانستان یک‌شنبه 8 نوامبر 2020 اعلام کرد که کار تخریب سینمای پارک در شهر نو کابل آغاز شده است.

شهرداری کابل با نشر اعلامیه‌ای نوشت، سینمای پارک شهر نو کابل «قابلیت ترمیم و بهسازی را نداشته، لازم است تخریب و دوباره براساس معیارهای جدید شهری نوسازی و بازسازی شود».

در ادامه این اعلامیه ذکر شده: «با در نظرداشت ارزش‌ها و ارج گذاری به جایگاه مسایل فرهنگی به طراحی جدید سینما پارک پرداخته؛ اسناد تخنیکی و تدارکاتی بازسازی پارک شهر نو و در آن محل برای ساختمان جدید سینما پارک آماده‌گی کامل داشته و اقدامات لازم صورت گیرد».

شایان ذکر است که امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان که مسئولیت تأمین امنیت شهر کابل را نیز به عهده گرفته اخیراً اعلام کرد، سینمای «پارک» شهرنو کابل تخریب می‌گردد و الی تصویب طرح بدیل ساحه‌ای آن سبز می‌شود.

صالح گفته بود: «از شاروالی کابل خواسته شد که سینمای پارک شهرنو را یا تخریب کند و ساحه را شامل پارک سازد یا به شکل مدرن فعال سازد و یا در مشارکت با تجار به یک مرکز فرهنگی اساسی تبدیل‌اش کند. وضعیت موجود قابل قبول نیست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم