.
.
.

لندن: بایدن هم‌پیمانی مورد اعتمادتر از بریتانیا نخواهد یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دومنیک راپ وزیر خارجه بریتانیا یکشنبه 8 نوامبر تاکید کرد که جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، هم‌پیمانی مورد اعتمادتر و قابل اتکاتر از بریتانیا ندارد. وی نسبت یه ادامه «روابط ویژه» میان دو کشور ابراز اطمینان کرد.

بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا که ترامپ یک‌بار از او به عنوان «ترامپ بریتانیا» نام برده بود، روز گذشته پیروزی بایدن را تبریک گفت و عنوان داشت که چشم به‌راه «همکاری نزدیک در خصوص اولویت‌های مشترک دو کشور» است.

راپ در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: «من اعتماد زیادی به وجود پایه‌های قدرتمند مربوط به منافع و ارزش‌های فیمابین در خصوص مسائل مربوط به تغییرات اقلیمی تا همکاری در مبارزه با کرونا و تروریسم دارم. او هم‌پیمانی مورد اعتمادتر از بریتانیا نخواهد یافت.»

ساجد جاوید وزیر داریی یپشین نیز در اظهار نظری مشابه، نتایج انتخابات را به عنوان «نتایج عالی» از دید بریتانیا توصیف کرده و پیش‌بینی نمود که جانسون، فرصت بهتری را برای بستن توافق تجاری با واشنگتن در دوران بایدن در مقایسه با سیاست‌های ترامپ خواهد داشت.

بریتانیا در تلاش است تا توافق‌های تجاری را بعد از خروج خود از اتحادیه اروپا در ژانویه آینده با کشورهای گوناگون جهان منعقد سازد اما مذاکرات با آمریکا در ماه‌های گذشته، دچار کندی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم