.
.
.

رئیس کنگره آمریکا: پیروزی بایدن طلوع فجر امید جدیدی برای آمریکاست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نانسی پلوسی رئیس کنگره آمریکا تاکید کرد که انتخاب جو بایدن نامزد دموکرات به عنوان رئیس‌جمهوری، نشانه طلوع فجر امید بخش جدیدی برای آمریکا است.

این در حالی است که چاک شومر رهبر اقلیت دمکرات در سنا گفته است که بایدن، رئیس‌جمهوری بزرگی برای تمامی آمریکایی هاست.

جو بایدن توانست با پیروزی در ایالت پنسیلوانیا، 20 رای الکترال دیگر را به دست آورد و در مجموع با 270 رای کالج الکترال، حد نصاب لازم را برای پیروزی خود در انتخابات تامین کند.

بدین ترتیب و بر اساس نتایج اولیه اعلام شده از سوی سی ان ان، بایدن 77 ساله، شنبه 7 نوامبر به عنوان 46‌مین رئیس‌جمهوری آمریکا معرفی شد که مسن‌ترین رئیس‌جمهوری در تاریخ این کشور می‌باشد.

ترامپ دموکرات‌ها را به تقلب در انتخابات در شماری از ایالت‌ها و در راس آنها پنسیلوانیا متهم کرده و عنوان ساخت که شمارش آراء به صورت غیرقانونی انجام شده و شامل آرائی بوده که در ساعت 8 بعد از ظهر سه‌شنبه 3 نوامبر، به مرکز رای دهی رسیده است.

در انتخابات 2020 آمریکا، دونالد ترامپ‌ رئیس‌جمهوری کنونی در راستای تلاش برای دوره دوم ریاست‌جمهوری با جو بایدن نامزد دموکرات رقابت کرد که بیش از 40 سال در عرصه سیاسی تجربه داشته و 36 سال در مجلس سنا و 8 سال در منصب معاون باراک أوباما رئیس‌جمهوری پیشین را در کارنامه کاری خود دارد.

بسیاری از مشکلات و مسائل در انتظار جو بایدن هستند تا برنامه خود در موردشان را اعلام کند. همین مسائل بر نتیجه انتخابات کنونی تاثیر آشکاری داشتند که در راس آنها، نحوه مدیریت پاندمی کرونا قرار دارد که بیش از 200 هزار شهروند آمریکایی را به کام مرگ فرستاده و میلیون‌ها نفر را مبتلا کرده است.مسائل و پرونده‌های اقتصادی، آموزشی، بیمه بهداشتی، خشونت و نژادپرستی نیز در برابر بایدن و تیم کاری او صف کشیده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم