.
.
.

دختر قاسم سلیمانی: خوشحالی خود را از باخت ترامپ پنهان نمی‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

زینب سلیمانی دختر قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه ایران روز یکشنبه 8 نوامبر 2020 با انتشار توئیتی نوشت که از باخت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور خوشحال است و این خوشحالی را پنهان نمی‌کند و مدعی شد ترامپ برای تضمین آینده انتخاباتی خود دستور کشتن قاسم سلیمانی را داد.

او در صفحه توئیترش نوشت: «باخت ترامب قمارباز و جنایتکار در انتخابات آمریکا امری نیست که خوشحالی خود را پنهان کنیم.»

او در ادامه شب کشته شدن پدرش را «شب شوم و سیاه» خواند و گفته که یکی از مشاوران ترامپ به او گفته بوده که «با آفریدن آن شب شوم و سیاه آینده انتخاباتی خود را تضمین می‌کند غافل از اینکه خداوند در کمین نشسته و خون سردار قهرمان ایرانیان او را به یکی از نفرت انگیزترین سیاستمداران جهان تبدیل خواهد.»

زینب سلیمانی با اشاره به ادامه یافتن اقدامات ضدآمریکایی که رسانه‌های دولتی ایران آنها را «انتقام سخت» می‌نامند، گفت: «آنکه تقاص خون حاج قاسم را خواهد داد آمریکا در کلیت و تمامیت آن است.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

پیش از زینب سلیمانی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران هم در ژوئیه 2020 و در دیدار با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که کشورش کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس را فراموش نکرده و «و قطعاً ضربه متقابل را به آمریکایی‌ها خواهد زد.»

ایران در 8 ژانویه 2020 در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی به پایگاه عین الاسد عراق که نیروهای آمریکایی در آن حضور داشتند، حمله موشکی کرد. این حمله موشکی علیرغم اینکه از سوی رسانه‌های ایران «انتقام سخت» نامیده شده، هیچ حمله تلفاتی در پی نداشت.

حسین امیرعبداللهیان، مشاور و دستیار بین‌الملل رئیس مجلس ایران در روزهای گذشته فاش کرد که ایران قبل از حمله به پایگاه عین الاسد موضوع را به اطلاع نخست‌وزیر عراق رسانده بود و آمریکایی‌ها از تصمیم ایران برای انجام این حمله موشکی اطلاع داشتند.بیشترین بازدید موضوعات مهم