.
.
.

جو بایدن در سخنرانی پیروزی: رئیس جمهوری همه آمریکایی‌ها هستم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده بامداد روز یکشنبه 8 نوامبر در سخنرانی پیروزی خود در شهر ویلمینگتون ضمن تشکر از ملت آمریکا برای انتخاب او رای داد، گفت: «من رئیس جمهوری همه آمریکا هستم من رئیس جمهوری خواهم بود که برای وحدت ایالات متحده تلاش می‌کند».

او از ائتلافی که کمک کرد تا او در این کارزار پیروز شود تشکر کرد.

بایدن گفت، همه آمریکایی‌ها برای تحقق این پیروزی تلاش کردند. دمکرات‌ها، شخصیت‌های مستقل، جمهوری خواهان، آسیایی‌ها و سیاهان آمریکا در این پیروزی سهیم هستند.

بایدن در این سخنرانی به آمریکایی‌ها وعده داد که برای کمک به طبقه متوسط تلاش خواهد کرد. او تاکید کرد که احیای اقتصاد بدون کنترل کرونا امکان پذیر نخواهد بود.

بایدن همچنین تاکید کرد که برای مقابله با کرونا و کنترل این بیماری در آمریکا تلاش خواهد کرد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا همچنین متعهد شد كه برای تحقق عدالت اثنیکی در ایالات متحده تلاش كند.

او اظهار داشت: «زمان، زمان بهبودی و معالجه و مداوای زخم‌های آمریكاست».

رئیس جمهوری منتخب آمریکا افزود: «ما با استفاده از همه توانایی‌ها برای حفاظت از شهروندان آمریکا تلاش خواهیم کرد».

بایدن گفت:«بیش از 74 میلیون آمریکایی به من رأی دادند».

او خاطرنشان کرد که دولت وی با انتخاب کامالا هریس به عنوان اولین زن سیاه پوست آمریکایی برای پست معاون رئیس جمهوری، تاریخ ساز خواهد شد».

او افزود: «ما در ایجاد فرصت‌های اشتغال و حفظ عزت و عظمت آمریکا اقدام و همه تلاش خود را بکار خواهیم گرفت».

جو بایدن با اشاره به اینکه هر کدام از روسای جمهوری پیشین آمریکا دستاوردهایی داشتند و او مسیر آنها را طی خواهد کرد، گفت باراک اوباما در دوره 8 ساله خود برای آمریکا تاریخ ساز بود.

گفتنی است که رسانه‌های آمریکایی از جمله «سی. ان .ان» و«سی .بی .اس» شامگاه شنبه 7 اکتبر گزارش دادند که جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با کسب پیروزی در ایالت پنسیلوانیا به بیش از حد نصاب 270 رای کالج انتخاباتی رسید و به عنوان چهل وششمین، رئیس جمهوری منتخب آمریکا اعلام شد.

اغلب رسانه‌های معتبر آمریکایی در ساعت 11.30 دقیقه صبح روز شنبه 7 نوامبر به وقت آمریکا پیروزی جو بایدن را اعلام کردند و این خبر به شادی هواداران وی در واشنگتن و دیگر ایالت‌های آمریکا منجر شد.

بایدن بعد از انتشار این خبر اعلام کرد: «مایه افتخار و فروتنی من است که مردم آمریکا به من و خانم کامالا هریس معاون اول ریاست جمهوری منتخب اعتماد کردند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم