برخی اسامی نامزدهای مطرح برای مناصب وزارتی در دولت بایدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

از همان لحظات نخست نزدیک شدن نامزد حزب دموکرات آمریکا به کاخ سفید، چشم‌ها در جستجوی اسامی و مشخصات افرادی است که تیم کاری او را تشکیل خواهند داد.

با اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری، بازار اسامی گوناگون برای مناصب دولت او داغ شده که تا حدودی پرده از امور پنهان سیاست‌های دولت آینده آمریکا بر می‌دارد.

Advertisement

در این راستا و به گزارش خبرنگار العربیه در واشنگتن در یکشنبه 8 نوامبر، از جمله اسامی مطرح برای منصب وزیر خارجه می‌توان از سناتور کریس کوونز از دلاور و همچنین سناتور کریس مورفی از کانتیکت و سوزان رایس مشاور پیشین امنیت ملی در کنار آنتونی بلیکن مسئول سیاست خارجی در کمپین بایدن نام برد.

این در حالی است که به گفته منابع آگاه به شبکه CNN، تیم موقت بایدن که از زمان عید کارگر سرگرم فعالیت پشت‌پرده است، تمامی هم و غم خود را مصروف تنظییم لیست نامزدهای مناصب وزارتی و اداری کلیدی که نیازمند موافقت مجلس سنا و همچنین مناصب داخل کاخ سفید کرده است که نیازی به این موافقت ندارند.

این در حالی است که مشاوران بایدن تاکید کردند که فاش‌سازی یا اعلام اسامی برخی از مسئولان بلندپایه یا وزراء تا قبل از چند هفته دیگر انتظار نمی‌رود و اعلام شماری از اسامی ممکن است زمان بیشتری هم ببرد تا این که روشن شود کدام حزب در مجلس سنا، دست بالا را خواهد داشت زیرا برخی از رقابت‌های انتخاباتی در ماه ژانویه بویژه در جورجیا از سر گرفته خواهد شد.

مدیر کارمندان کاخ سفید

در ارتباط با نامزدهای مطرح برای منصب مدیر کارمندان کاخ سفید، منابع آگاه از این موضوع به CNN گفتند که رون کلاین مشاور بایدن از مدتی پیش و مدیر تیم کاری او در طول سالیان نخست دولت اوباما، نامزد اصلی این منصی کلیدی است.

اعضای شورای مشورتی از جمله جف زینتس و تد کوفمن در کنار آنیتا دن مشاور ارشد کمپین او و مدیر پیشین ارتباطات کاخ سفید و همچنین میشل لوگان گریشام فرماندار ایالت نیومکزیکو و سیدریک ریچموند نماینده ایالت لویزیانا نیز از نامزدهای مطرح می‌باشند.

شماری از افراد که از جمله نامزدهای اصلی برای مناصب بالادستی دولت آینده محسوب می‌شوند، به تیم کاری موقت بایدن خواهند پیوست نظیر سوزان رایس مشاور سابق امنیت ملی و ساوت بیند از اندیانا و پیت بوتیجیج و سالی بیتس جانشین سابق دادستان کل.

بایدن پیشتر قول داده بود که نامزدهایی را به عنوان اعضای دولت خود معرفی خواهد کرد که بازتاب تنوع ملت باشند.

معاونان بایدن تاکید کردند که کار انتخاب زود هنگام برخی از نامزدهای بلند پایه احتمالی، عملا آغاز شده اما به احتمال زیاد همه امور بعد از اعلام نتایج انتخابات و ادامه پرسش‌ها پیرامون طرف قدرتمند بعدی در مجلس سنا مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم