.
.
.

اتحادیه اروپا، فرانسه، بریتانیا و آلمان انتخاب بایدن را تبریک گفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اتحادیه اروپا؛ فرانسه، بریتانیا و آلمان از انتخاب جو بایدن به ریاست‌جمهوری آمریکا در پی اعلام پیروزی او در انتخابات بر دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری کنونی استقبال کردند.

رئیس شورای اروپا ضمن تبریک به بایدن، آمادگی این اتحادیه برای پیوستن به شراکتی مقتدر از طریق ناتو را ابراز داشتند.

بورس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا نیز شنبه 7 نوامبر انتخاب جو بایدن به سمت رئیس‌جمهوری و کاملا هریس معاون او را به آنها تبریک گفت و این موفقیت هریس را پیروزی تاریخی خواند.

جانسون درتوئیت خود نوشت: «آمریکا برجسته‌ترین هم پیمان ماست و من نسبت به همکاری تنگاتنگ در اولویت‌های مشترکمان و در مورد موضوع تغییرات اقلیمی تا تجارت و امور دفاعی، شور و شوق زیادی دارم.»

امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه نیز پیروزی بایدن را تبریک گفت و او را به همکاری «با هم» به منظور «رویارویی با چالش‌های کنونی»، فرا خواند.

ماکرون در توئیت خود نوشت: «مردم آمریکا، رئیس‌جمهوری خود را انتخاب کردند. به جو بایدن و کاملا هریس تبریک می‌گوئیم. کار زیادی در راستای مقابله با چالش‌های کنونی درپیش است. پیش به سوی همکاری»

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان شنبه 7 نوامبر، پیروزی بایدن را تبریک گفت و تاکید کرد که روابط فرا ناتو، جایگزینی ندارد.

صدر اعظم آلمان که از بروز پیچیدگی درروابط با واشنگتن در دوران ترامپ به مشکل برخورده بود، ضمن تبریک به بایدن در توئیتر گفت: «من از صمیم قلب برای او آرزوی موفقیت و پیروزی می‌کنم. دوستی فرا ناتویی ما در صورتی که بخواهیم چالش‌های بزرگ کنونی را پشت سر بگذاریم، جایگزین ناپذیر است.»

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو نیز شنبه 7 نوامبر، پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را تبریک گفت و از او به عنوان «پشتیبان قدرتمند» ناتو یاد کرد و اشتیاق خود برای همکاری را ابراز داشت.

او در توئیت خود نوشت: «من جو بایدن را می‌شناسم. او پشتیبان قدرتمند پیمان ماست و من مشتاق همکاری نزدیک با او هستم. پیمان قدرتمند ناتو، برای آمریکای شمالی و همچنین اروپا خوب است.»

پیمان ناتو مورد انتقادات شدید ترامپ قرار گرفته که آن را بسیار هزینه‌زا و تاریخ گذشته، قلمداد کرده است.

بر اساس پیش‌بینی‌های رسانه‌های آمریکا که شنبه 7 نوامبر منتشر شد، بایدن در انتخابات آمریکا پیروز شده است.

بایدن شنبه 7 نوامبر قول داد که «رئیس‌جمهوری برای تمام مردم آمریکاست». او در بیانیه‌ای نوشت: «من مفتخر به اعتمادی هستم که مردم آمریکا به من و کاملا هریس معاون رئیس‌جمهوری نشان دادند. با پایان این کمپین، زمان آن فرا می‌رسد که خشم و گفتمان تصادمی را پشت سر خود گذاشته و چون ملتی متحد عمل کنیم. زمان آن رسیده که آمریکا متحد شده و زخم‌های خود را التیام بخشد.»

به نظر بایدن 77 ساله، مشارکت بی‌سابقه در انتخابات به رغم «موانع بی سابقه»، نشانه‌ای بر این است که دموکراسی با قدرت زیاد در قلب آمریکا می‌تپد.»

او افزود: «ما ایلات‌متحده آمریکا هستیم. ما تا زمانی که با هم نباشیم، قادر به انجام هیچ کاری نخواهیم بود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم