.
.
.

هاریس اولین زن معاون رئیس‌جمهوری آمریکا: بگذارید کارمان را آغاز کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کامالا هریس نخستین زنی که به سمت معاون رئیس‌جمهوری آمریکا دست یافته، شنبه 7 نوامبر در نخستین اظهار نظر خود بعد از اعلام پیروزی بایدن در انتخابات، وعده « آغاز به کار» بی‌وقفه برای ترمیم «روح آمریکا» را داد.

خانم هریس در توئیت خود نوشت: «آنچه که در این انتخابات در بوته آزمایش قرار گرفته، بسی فراتر از جو بایدن و خود من است. موضوع مربوط به روح آمریکا و عزم ما برای مبارزه به خاطر آن است. کار زیادی انتظار ما را می‌کشد. اجازه دهید که ما کارمان را شروع کنیم.»

جو بایدن که از سوی رسانه‌های آمریکا به عنوان پیروز انتخابات معرفی شده، شنبه 7 نوامبر در توئیت خود نوشت: «من مفتخرم که شما مرا به عنوان رهبر ملت برگزیدید.»

بر اساس پیش بینی های رسانه های آمریکا، بایدن در انتخابات این کشور بر دونالد ترامپ نامزد خزب جمهوری خواه و رئیس جمهوری کنونی پیروز شد. این پیروزی بعد از شکست ترامپ در ایالت‌های کلیدی متحقق شد که موجبات پیروزی او را در انتخابات 2016 فراهم کرده بودند.

شبکه سی‌ان‌ان، ان‌بی‌سی نیوز و سی‌بی‌اس اعلام کردند که نتایج شمارش آراء بعد از به دست آوردن 273 رای مجمع گزینندگان در پی پیروزی بایدن در پنسیلوانیا به نفع او رقم خورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم