.
.
.

مقام مسئول اروپا: مشاوران ترامپ باید به او اطلاع دهند که باخته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

میشائیل لینک رئیس هیئت نمایندگی سازمان امنیت و همکاری اروپا که برای نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اعزام شده، تاکید کرد که مشاوران دونالد ترامپ باید بعد از اطمینان یافتن از نتایج به او توضیح دهند که در او انتخابات شکست خورده است.

این سیاستمدار آلمانی به گروه مطبوعاتی فونکه گفت که گمانه زنی‌های ترامپ درمورد تقلب و دست بردن در روند شمارش آراء، بی‌اساس است و عاملی است که به اعتماد به نظام دموکراسی آمریکا ضربه می‌زند.

مرکز پژوهشی ادیسون و شماری از شبکه‌های تلویزیونی شنبه، 7 نوامبر اعلام کردند که جو بایدن پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است.

ترامپ بار دیگر گمانه‌زنی‌های بی‌اساسی را در مورد تقلب در انتخابات تکرار کرده و کمپین انتخاباتی او همچنان در کار طرح شکایت قضایی است که به گفته کارشناسان، نمی‌تواند تغییری در نتایج انتخابات بدهد.

لینک درسخنانش گفت: «رئیس‌جمهوری آمریکا مسئولیت بزرگی در عرصه حمایت از آرامش در کشور دارد و من مطمئن نیستم که این موضوع برای ترامپ روشن باشد.»

وی افزود: «فقط می‌توانم امیدوار باشم که ترامپ مشاورانی با حسن نیت داشته باشد که به او اطلاع دهند، شکست خورده است. همه دلایل گویای این است که نتیجه انتخابات به این شکل است و ما به زودی شاهد آن خواهیم بود.»

لینک رهبری سازمان امنیت و همکاری اروپا را برعهده دارد که به مدت ده‌ها سال، ستادهای نظارت بر سلامت انتخابات را به نقاط مختلف جهان اعزام کرده است.

گفتنی است که ایلات‌متحده آمریکا عضو موسس این سازمان می‌باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم