.
.
.

رسانه‌های آمریکا: جو بایدن 46مین رئیس‌جمهوری آمریکا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های آمریکا پیروزی جو بایدن بعد از غلبه بر دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری کنونی را در انتخابات اعلام کردند که تمامی جهان را به خود مشغول کرده و مورد توجه بی‌سابقه‌ای قرار گرفته است.

شبکه‌های آمریکایی از بایدن به عنوان برنده انتخابات ریاست‌جمهوری یاد کردند که بدین ترتیب او 46مین رئیس‌جمهوری این کشور خواهد بود.

پیروزی او در پی 3 روز ابهام در خصوص نتایج انتخابات بود و در حالی است که مسئولان انتخابات درحال شمارش آراء مستقیم یا پستی هستند که اعلام نتایج آن به تاخیر افتاده است.

بایدن با کسب پیروزی در ایالت پنسیلوانیا عدد طلایی 270 رای کالج الکترال را پشت سر گذاشت که حد نصاب لازم برای ورود به کاخ سفید است.

ترامپ در پی اعلام پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری، در بیانیه‌ای تاکید کرد که «تکلیف انتخابات هنوز روشن نشده است.»

به گفته ترامپ، بایدن در معرفی دروغین خود به عنوان برنده این انتخابات، خیلی عجول است و کمپین ترامپ در مورد شکایت به دادگاه عالی در دوشنبه آینده، اقدام خواهد کرد.

کمپین بایدن (77 ساله) نه بر اساس تفاوت‌های ایدئولوژیک بلکه بر مبنای تلاش برای یکپارچه‌سازی بخش گسترده‌ای از رای‌دهندگان و همچنین بر این اصل استوار است که ترامپ، تهدیدی کیانی برای دموکراسی آمریکا به حساب می‌آید.

این راهبرد، کارآیی خود را اثبات کرده و منجر به پیروزی‌های بایدن در میشیگان، ویسکانسن و پنسیلوانیا گردید.

بایدن در حالی که در آستانه ورود به کاخ سفید قرار دارد، شنبه 7 نوامبر مردم آمریکا را به «همآوایی» برای غلبه بر «خشم» فرا خواند.

بایدن در سخنان کوتاه خود در دلاور تاکید کرد «اکنون زمان هم‌آوایی است» و ما باید «بر خشم چیره شویم.»

وی همچنین قول داد که از همان «روز نخست» ورود به کاخ سفید، اقدامات لازم برای مقابله با کرونا را عملی خواهد کرد و کاملا مطمئن از پیروزی تاریخی خود با اکثریت بالا است و در مسیر دستیابی به 300 رای الکترال قرار گرفته است.

این در حالی است که ترامپ در سلسله توئیت‌های خود گفته است که بایدن حق ندارد مدعی پیروزی در دستیابی به صندلی ریاست‌جمهوری بشود. او خاطر نشان‌نمود که اقدامات حقوقی لازم را آغاز کرده است.

ترامپ همچنین توضیح داد که هر گونه پیشرفت او در رای‌گیری ها با گذشت چند روز ناپدید شد و همین امر او را به دست‌زدن به تدابیر حقوقی وادار می‌سازد تا مگر این برتری او در انتخابات را احیا کند.

به گفته بایدن، خواسته ترامپ در متوقف‌کردن شمارش آراء، راه به جایی نخواهد برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم