نانسی پلوسی: همه رویارویی‌ها را نبردیم اما پیروز جنگ شدیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان ایالات‌متحده آمریکا روز جمعه 6 نوامبر 2020 درباره انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور گفت که دموکرات‌ها برنده همه رویارویی‌ها با ترامپ نشدند، اما در پایان جنگ پیروز شدند.

در حالی که هنوز شمارش آراء پایان نیافته، پلوسی دموکرات هم‌حزبی خود جو بایدن را «رئیس‌جمهوری» منتخب خواند و مدعی شد که او خواستار وحدت ملت آمریکاست.

پلوسی درباره بایدن و معاون اولش کاملا هاریس گفت: «امروز صبح روشن شدن که دو نفره بایدن-هاریس برنده کاخ سفید خواهد بود ... رئیس‌جمهوری منتخب بایدن پشتوانه مستحکمی برای حکومت دارد.»

او با ابراز خوشحالی از پیروزی احتمالی بایدن گفت که او بالاترین ارقام را در تاریخ آمریکا کسب کرد.

رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا خواستار صبر و آرامش همگان تا پایان روند شمارش آراء شد و گفت که ضروری است همه رای‌ها شمرده شود، زیرا که «حق رای در کشور ما مقدس است و شمارش آراء پایه دموکراسی ما است.»

پلوسی همچنین گفت که بایدن باید در صورت رسیدن به کاخ سفید تیم خود را سر و سامان داده و قانون «امداد» را برای جلوگیری از پیامدهای کرونا آماده کند، زیرا که براساس ادعای او «دولت ترامپ حمایت کافی را برای ملت آمریکا در مقابل کرونا ایجاد نکرد.»

در سوی مقابل کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که انتخابات هنوز به پایان نرسیده است.

برای انتخاب شدن به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا، نامزد پیروز باید بتواند 270 رای الکترال را به خود اختصاص دهد. جو بایدن که در حال حاضر 264 رای الکترال دارد، برای پیروزی و انتخاب شدن به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهوری آمریکا تنها به 6 رای الکترال ایالت نوادا نیاز دارد. ترامپ هم تا کنون 214 رای الکترال کسب کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید