دستور ملک سلمان در مورد ارسال کمک‌های فوری برای زلزله‌زدگان ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین جمعه 6 نوامبر به «مرکز امداد رسانی وکمک‌های بشر دوستانه ملک سلمان» دستور داد تا کمک‌های انسانی پزشکی و اسکان‌دهی فوری را برای زلزله‌زدگان ترکیه ارسال کند که اخیرا در دریای اژه رخ داد و زیان‌های مادی بسیار زیادی را در ازمیر ترکیه برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری سعودی (واس)، این اقدام ملک سلمان، بیانگر اهتمام نسبت به یاری‌رسانی به ملت برادر ترکیه و کاستن از تاثیرات مخرب زمین‌لرزه‌ای است که زیان‌های هنگفت جانی و مادی را به بار آورده و در راستای نقش انسانی پادشاهی سعودی در یاری‌دهی به زیان‌دیدگان در بحران‌ها و دشواری‌های گوناگون قرار دارد.

Advertisement

این زمین لرزه که جمعه گذشته در غرب ترکیه رخ داد، 114 کشته برجای گذاشت. ستاد دولتی حوادث غیرمترقبه ترکیه تاکید کرد که زمین‌لرزه‌ به بزرگی 7 ریشتر بود و باعث زخمی شدن 1035 نفر شد.

شهر بارقلی در استان ازمیر، بیشترین زیان را از این زمین‌لرزه تجربه کرد به طوری که که ده‌ها ساختمان ویران و یا بشدت تخریب شد و بیش از 5 هزار تن نیز در حال حاضر در چادرهایی به‌سر می‌برند که مسئولان در استان ازمیر برپا کرده‌اند.

1855 پس‌لرزه در این منطقه ثبت شده که شدت 46 پس‌لرزه، بیش از 4 ریشتر بوده است.

دو نفر در جزیره یونانی ساموس نیز در اثر این زمین‌لرزه کشته شدند.

شایان ذکر است که ترکیه دائما در معرض زمین‌لرزه قرار دارد و زلزله جمعه گذشته، نگرانی از بروز زمین‌لرزه بزرگ در منطقه استانبول را ایجاد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم