دستور ملک سلمان در مورد ارسال کمک‌های فوری برای زلزله‌زدگان ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین جمعه 6 نوامبر به «مرکز امداد رسانی وکمک‌های بشر دوستانه ملک سلمان» دستور داد تا کمک‌های انسانی پزشکی و اسکان‌دهی فوری را برای زلزله‌زدگان ترکیه ارسال کند که اخیرا در دریای اژه رخ داد و زیان‌های مادی بسیار زیادی را در ازمیر ترکیه برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری سعودی (واس)، این اقدام ملک سلمان، بیانگر اهتمام نسبت به یاری‌رسانی به ملت برادر ترکیه و کاستن از تاثیرات مخرب زمین‌لرزه‌ای است که زیان‌های هنگفت جانی و مادی را به بار آورده و در راستای نقش انسانی پادشاهی سعودی در یاری‌دهی به زیان‌دیدگان در بحران‌ها و دشواری‌های گوناگون قرار دارد.

این زمین لرزه که جمعه گذشته در غرب ترکیه رخ داد، 114 کشته برجای گذاشت. ستاد دولتی حوادث غیرمترقبه ترکیه تاکید کرد که زمین‌لرزه‌ به بزرگی 7 ریشتر بود و باعث زخمی شدن 1035 نفر شد.

شهر بارقلی در استان ازمیر، بیشترین زیان را از این زمین‌لرزه تجربه کرد به طوری که که ده‌ها ساختمان ویران و یا بشدت تخریب شد و بیش از 5 هزار تن نیز در حال حاضر در چادرهایی به‌سر می‌برند که مسئولان در استان ازمیر برپا کرده‌اند.

1855 پس‌لرزه در این منطقه ثبت شده که شدت 46 پس‌لرزه، بیش از 4 ریشتر بوده است.

دو نفر در جزیره یونانی ساموس نیز در اثر این زمین‌لرزه کشته شدند.

شایان ذکر است که ترکیه دائما در معرض زمین‌لرزه قرار دارد و زلزله جمعه گذشته، نگرانی از بروز زمین‌لرزه بزرگ در منطقه استانبول را ایجاد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم