ترامپ: برگه‌های گمشده رای نظامیان در جورجیا کجاست؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه 6 نوامبر 2020 در ادامه انتقادهایش از تخلفات انتخاباتی دموکرات‌ها، در صفحه توئیترش نوشت: «برگه‌های گمشده رای نظامیان در جورجیا کجاست؟ چه بلایی سرشان آمد؟»

او در ادامه توئیت‌های انتقادی‌اش نوشت: «حمله دموکرات‌های رادیکال به مجلس سنا، اهمیت ریاست‌جمهوری را بیشتر می‌کند.»

او پس از آنکه نتیجه انتخابات در پنسیلوانیا به سود رقیب دموکراتش جو بایدن تغییر یافت، فیلادلفیا را به فساد متهم کرد و در توئیتی نوشت: «فیلادلفیا تاریخچه فاسدی در مصداقیت انتخابات دارد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که «اگر فقط رای‌های قانونی شمارش شوند، به سادگی برنده انتخابات ریاست‌جمهوری خواهم شد.»

ترامپ در ادامه گفت: «ناظران را از انجام وظیفه منع کرده‌اند و آرایی که در این دوره شمارش شده‌اند، باطل هستند.»

او با تاکید بر اینکه اقدامات قانونی در مقابل تخلفات انتخاباتی خواهد کرد، گفت: «دادگاه عالی درباره مشروعیت این رای‌ها تصمیم خواهد گرفت.»

رئیس‌جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه هم گفته بود که اگر رای‌ها دزدیده نمی‌شود، او برنده انتخابات می‌شد.

در سوی نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا که از او به عنوان یکی از مهم‌ترین دشمنان رئیس‌جمهوری آمریکا یاد می‌شود، روز جمعه 6 نوامبر 2020 در حالی که هنوز شمارش آراء پایان نیافته، هم‌حزبی خود جو بایدن را «رئیس‌جمهوری» منتخب خواند و مدعی شد که او خواستار وحدت ملت آمریکاست.

پلوسی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور گفت که دموکرات‌ها برنده همه رویارویی‌ها با ترامپ نشدند، اما در پایان جنگ پیروز شدند.

برای انتخاب شدن به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا، نامزد پیروز باید بتواند 270 رای الکترال را به خود اختصاص دهد. جو بایدن که در حال حاضر 264 رای الکترال دارد، برای پیروزی و انتخاب شدن به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهوری آمریکا تنها به 6 رای الکترال ایالت نوادا نیاز دارد. ترامپ هم تا کنون 214 رای الکترال کسب کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید