.
.
.

کمپین دونالد ترامپ نسبت به روند شمارش آراء در ایالت نوادا شکایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا نسبت به روند شمارش آراء انتخابات ریاست‌جمهوری در ایالت نوادا شکایت کرد و دلیل این شکایت را شمارش رای‌هایی که به نوادا تعلق ندارند به عنوان بخشی از آراء این ایالت، اعلام کرد.

نتیجه نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هنوز منتظر مشخص شدن تکلیف تعداد اندکی ایالت باقی مانده است، اما شدت و نزدیکی رقابت در این ایالت‌ها حدس زدن برنده را غیرممکن کرده است.

برای انتخاب شدن به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا، نامزد پیروز باید بتواند 270 رای الکترال را به خود اختصاص دهد. جو بایدن که در حال حاضر 264 رای الکترال دارد، برای پیروزی و انتخاب شدن به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهوری آمریکا تنها به 6 رای الکترال ایالت نوادا نیاز دارد. ترامپ هم تا کنون 214 رای الکترال کسب کرده است.

هنوز تکلیف نهایی در 4 ایالت جورجیا با 16 رای الکترال، نوادا با 6 رای، پنسیلوانیا با 20 رای و کارولینای شمالی با 15 رای الکترال مشخص نشده است.

پس از شمارش 96 درصد آراء ایالت جورجیا که معمولا به سمت جمهوری‌خواهان متمایل است، ترامپ با 49.6 در مقابل 49.2 درصد از بایدن پیشی گرفته ولی هنوز 50 هزار رای این ایالت شمرده نشده‌ است.

در نوادا هم 86 درصد آراء شمرده شده‌اند و جو بایدن با نتیجه 49.3 در مقابل 48.7 از ترامپ جلوتر افتاد. پیروزی در این ایالت بایدن را به کاخ سفید خواهد برد. در انتخابات سال 2016 هم هیلاری کلینتون در این ایالت برنده شد.

مجموع آراء شمارش شده در پنسیلوانیا هم 86 درصد است و ترامپ با نتیجه 51.4 در مقابل 47.3 از بایدن پیشی گرفته ولی آراء پستی ممکن است ترامپ را به دردسر انداخته و اوضاع بایدن را در این ایالت بهبود بخشند. پیش‌بینی شده شمارش آراء در پنسیلوانیا روز جمعه به پایان برسد.

در کارولینای شمالی هم 95 درصد آراء شمارش شده و ترامپ با حساب 50.1 در مقابل 48.6 از بایدن جلوتر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم