کمپین جو بایدن خواستار «صبر و آرامش» هوادارانش شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کمپین انتخاباتی حزب دموکرات آمریکا با ابراز خوشبینی نسبت به نتیجه نهایی انتخاباتی ریاست‌جمهوری این کشور، از هوادارانش خواست همزمان با ادامه شمارش آراء صبر و آرامش پیشه کنند.

جین اومالی دیلون مدیر کمپین انتخاباتی جو بایدن روز پنج‌شنبه 5 نوامبر 2020 در یک گفتگوی تلفنی با خبرنگاران اعلام کرد که برای این کمپین «داستان امروز بسیار مثبت است» اما باید به روند ادامه شمارش آراء اجازه داد کارها را به خوبی انجام دهند.

Advertisement

او گفت که با شمارش تعداد بیشتری از آراء، احتمالا پیشی گرفتن آنها از ترامپ اندکی متزلزل شود.

دیلون شکایت‌های ارائه شده از سوی کمپین ترامپ برای توقف روند شمارش آراء در برخی ایالت‌ها و بازشماری آراء در ویسکانسین را «استراتژی شکست خورده» و راهی برای به عقب انداختن اعلام نتایج انتخابات خواند.

جو بایدن توانست روز چهارشنبه در دو ایالت میشیگان و ویسکانسین پیروز شده و بخشی از «دیوار آبی» که در انتخابات دور گذشته در اختیار جمهوری‌خواهان قرار گرفته بود را باز پس گیرد و به شکل جدی انتخاب مجدد دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا را تهدید کند.

در آخرین اخبار منتشر شده درباره شمارش آراء اعلام شد که شمارش آراء در ایالت جورجیا رو به پایان است.

مرکز ادیسون هم اعلام کرد که پس از شمارش 96 درصد از آراء جورجیا ترامپ 49.6 درصد و بایدن 49.2 درصد آراء را کسب کرده‌اند.

برای انتخاب شدن به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا، نامزد پیروز باید بتواند 270 رای الکترال را به خود اختصاص دهد. جو بایدن با کسب 264 رای الکترال به این عدد جادویی نزدیک شده ولی هنوز آن را به دست نیاورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم