پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی‌ها رهگیری و منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز پنج‌شنبه 5 نوامبر اعلام کرد یک پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی‌ها که به سمت اراضی پادشاهی عربی سعودی روانه شده بود، رهگیری و منهدم شد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف اعلام کرد که نیروهای مشترک توانستند شامگاه پنج‌شنبه هواپیمای بدون سرنشینی که «پیکارجویان تروریست حوثی» به صورت عمدی و برنامه‌ریزی شده برای حمله به مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی در منطقه جنوبی سعودی ارسال کرده بودند را رهگیری و منهدم کنند.

Advertisement

ائتلاف نظامی عربی روز چهارشنبه 28 اکتبر 2020 هم اعلام کرد طی 24 ساعت 6 فروند پهپاد بمب‌گذاری شده که حوثی‌ها برای هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی و مناطق مسکونی سعودی ارسال کرده بودند را رهگیری و سرنگون کرد.

فرماندهی نیروهای ائتلاف با انتشار ویدئویی لحظه رهگیری و سرنگونی این پهپادهای را به نمایش گذاشت.

ائتلاف عربی روز چهارشنبه پس از سرنگونی پهپادهای حوثی اعلام کرد که تلاش آنها برای حمله به مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی را نشانه یأس و ناامیدی این پیکارجویان و در نتیجه شکست‌های وارده به آنها در جبهه‌های مأرب و الجوف دانست و وعده‌ داد این گروه شبه‌نظامی «تروریست» را به سزای اعمالش برساند.

سامانه‌های دفاع موشکی ائتلاف عربی پیش از این و در روز دوشنبه 26 اکتبر هم موفق شده بودند طی 24 ساعت 6 پهپاد حوثی را رهگیری و سرنگون کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم