.
.
.

شمارش آراء در 4 ایالت مهم آمریکا همچنان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با گذشت سومين روز از آغاز رای‌گیری برای انتخابات ریاست جمهوری آمریكا اما نتایج شمارش آراء هنوز در برخى ايالت‌ها پایان نیافته است.

در حالی که شمارش در چند ایالت ایالات متحده مهم هنوز ادامه دارد اما در عین حال شدت رقابت میان دو نامزد در این ایالت‌هابه هیچ کس اجازه نمی‌دهد در باره نتایج آنها گمانه‌زنی کند.

هر یک از این ایالت‌ها می‌تواند تعداد مشخصی رای الکتورال به یکی از نامزدهها اضافه کند. در این میان جو بایدن نامزد دموکرات‌ها فقط به 6 رای الکتورال نیاز دارد اگر او بتواند این 6 رای را از ایالت نوادا به دست آورد بدست آورد به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا وارد کاخ سفید خواهد شد.

طبق نتایج اعلام شده تاکنون جو بایدن 264 رأی الکتورال و دونالد ترامپ 214 رأی داشته‌اند.

در قانون اساسی آمریکا نامزد برای ورود به کاخ سفید 270 رأی الکتورال نیاز دارد و این بدان معناست که جو بایدن تنها 6 رأی برای رسیدن به پایان رقابت و اعلام پیروزی فاصله دارد.

هنوز مشخص نشده است که این ایالت سرنوشت‌ساز آلاسکا به چه کسی رای خواهند داد، اما هیچ دموکراتی در دهه‌های گذشته در این ایالت‌ها پیروزی کسب نکرده است.

این در حالی است که دمکرات‌ها به پیروزی حتمی خود در این انتخابات بسیار امیدوار هستند.

از سوی دیگر اما هواداران ترامپ ترجیح دادند که مسئله را به دادگاه عالی برسانند. ترامپ و طرفدارانش دمکرات‌ها را به تقلب در شمارش آراء متهم می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم