.
.
.

جو بایدن تنها به 6 رای الکتورال برای رفتن به کاخ سفید نياز دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که نتایج رأی‌گیری در ایالت‌های بزرگ و مهم از جمله پنسیلوانیا، جورجیا، کارولینای شمالی و نوادا اعلام نشده است، آمریکا لحظات مهمی را در چارچوب رقابت شدید ریاست جمهوری بین نامزد جمهوری خواه دونالد ترامپ و رقیب دموکراتش جو بایدن در تاریخ خود تجربه می کند.

طرفداران هر کدام از نامزدها از پیروزی حتمی در این انتخابات سخن می‌گویند اما همه نگاه‌ها به ایالت‎های مهم و بزرگی است که در تاریخ معاصر آمریکا نقش کلیدی را برای ورود نامزدها به کاخ سفید ایفا کردند.

جو بایدن نامزد دمکرات شامگاه چهارشنبه گفت، اطمینان دارد که پیروز این انتخابات خواهد شد. موفقیت در میشیگان و ویسکانسین او را به حدنصاب 270 رای الکتورال برای پیروزی بسیار نزدیک کرده است.

در همین حال طرفداران و مرکز انتخاباتی دونالد ترامپ می‌گویند آنها در جورجیا و پنسیلوانیا پیشتاز هستند. این درحالی است شمارش دیرهنگام آرا پستی که اغلب رای دهندگان از این طریق دمکرات‌ها هستند به نفع جو بایدن بوده است.

كامالا هاريس معاون جو بايدن

هواداران جوبایدن می‌گویند در نتایج باقی مانده حتی اگر ترامپ با اختلاف کم بر بایدن پیروز شود، جوبایدن پیروز خواهد شد چرا که به گفته آنها او فقط 6 رای الکتورال برای اعلام پیروزی کامل دارد که این 6 رای صدردرصد کسب خواهد کرد.

نتایج انتخابات تا لحظه نشر این خبر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 214 رای الکتورال کسب کرده بود ، در حالی که بایدن 264 رای الکتورال را به دست آورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم