.
.
.

ترامپ: شمارش آراء را متوقف کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پنج‌شنبه 5 نوامبر در توئیت خود نوشت: «شمارش آراء را متوقف کنید.»

این در حالی است که کمپین انتخاباتی او با ادامه روند شمارش آراء، در صدد صدور بیانیه‌ای در نشست خبری در لاس‌وگاس در ساعت 11:30 به وقت شرق آمریکا (16:30 به وقت گرینویچ) است.

بر اساس این بیانیه ریچارد گرنل مسئول پیشین اطلاعاتی، آدم لاکسالت دادستان پیشین فدرال نوادا و مت شلاب رئیس اتحادیه محافظه کاران آمریکایی در این نشست خبری شرکت خواهند کرد.

ترامپ شکایت قضایی را در ایالت نوادا علیه شمارش آراء بیرون از این ایالت مطرح کرده است.

اعلام نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا همچنان در انتظار نتایج شمارش آراء در تعداد کمی از ایالت‌های کلیدی است ولی شدت رقابت‌ها، مانع پیش بینی دقیق برنده این انتخابات شده است.

هر یک از ایالت‌ها شمار معینی از آرای کالج الکتورال را به نامزدها می‌دهد اما بایدن در حال حاضر تنها به 6 رای الکتورال نوادا نیاز دارد تا به عنوان 46 مین رئیس‌جمهوری آمریکا، راهی کاخ سفید شود.

نتایج اعلام شده تا این لحظه بیانگر این است که بایدن 246 رای مجمع گزینندگان و ترامپ 214 آرای این مجمع را به دست آورده است.

هر یک از دو نامزد باید به عدد طلایی 270 رای دست یابد تا بتواند وارد کاخ سفید گرد و لذا بایدن تنها 6 رای تا رسیدن به این حد نصاب فاصله دارد.

هنوز روشن نیست 3 رای الکتورال آلاسکا به کدام نامزد داده خواهد شد ولی از دهه‌ها پیش هیچ نامزد دموکرات در این ایالت به پیروزی نرسیده است.

بدین ترتیب 4 ایالت نوادا، جورجیا، پنسیلوانیا و کارولینای شمالی باقی مانده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم