.
.
.

ترامپ رقیبانش را به ضرر رساندن به سلامت سیستم و انتخابات ریاست جمهوری متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با اعلام پیروزی جو بایدن نامزد دمکرات در ایالت میشیگان که در پی آنها تنها 6 رای کالج انتخاباتی با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فاصله دارد، دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه شامگاه چهارشنبه 4 نوامبر 2020 رقبای خود را به ضرر رساندن به سلامت سیستم و انتخابات ریاست جمهوری متهم کرد.

نتایج شمارش %99 آراء در ایالت میشیگان نشان از پیروزی نامزد دمکرات بر رقیب جمهوری‌خواه او در این ایالت ناپایدار دارد.

در همین راستا اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از آن مطرح شد که رودی جولیانی وکیل او چهارشنبه‌ در سخنرانی‌‌اش در شهر فیلادلفیا به جدال بر سر شناسایی هویت رای دهندگان از طریق پست اشاره کرده و تاکید کرد که انتخابات ریاست جمهوری در معرض تقلب قرار گرفته است.

جولیانی از دست‌کاری نزدیک به 100 هزار رای طی عملیات شمارش آراء در ایالت فیلادلفیا خبر داد که طی آن هر شخص چندین بار اقدام به رای دادن از طریق پست کرده، در حالی که برخی ادعاها نیز به رای دادن با نام افراد متوفی اشاره کرده‌اند.

جولیانی همچنین دمکرات‌ها را به تلاش برای پیروزی از طریق روش‌های پیچیده متهم کرد و از وقوع وضعیت مشابهی در ایالت‌های آریزونا و نوادا خبر داد.

او در ادامه گفت که کمپین انتخاباتی ترامپ شکایت‌هایی را در تعدادی از ایالت‌ها در ارتباط با شیوه رای دادن از طریق پست تقدیم کرده و در سطح ملی شکایتی را علیه نقض‌های انتخاباتی صورت گرفته از سوی دمکرات‌ها، مطرح کرده است.

کمپین انتخاباتی همچنین با اشاره به نزاع در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از قصد خود برای رجوع به دستگاه قضایی خبر داد.
پس از اعلام پیروزی جو بایدن نامزد دمکرات در ایالت ویسکانسین که شامل 10 رای کالج انتخاباتی است، کمپین دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه و در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر وقوع تخلف‌های انتخاباتی در حوزه‌های انتخابیه این ایالت خواستار شمارش مجدد آراء در این ایالت شد.

از سویی بیل استیبین مدیر کمپین انتخاباتی ترامپ تاکید کرد که گزارش‌هایی مبنی بر وقوع تخلف‌های انتخاباتی گسترده در شهرهای ایالت ویسکانسون وجود دارد که ابراز تردیدهایی جدی را درباره صحت نتایج مطرح کرده است. او در این‌باره گفت که اقدامات مقتضی جهت بازشماری آراء در اسرع وقت انجام خواهد شد.

در ایالت میشیگان نیز کمپین انتخاباتی ترامپ شکایتی قضایی را برای متوقف کردن شمارش آرای این ایالت تقدیم کرد.

کمپین انتخاباتی ترامپ همچنین از ممانعت از نظارت آن بر تعداد آرای شمارش شده در برخی مناطق این ایالت خبر داد و بر تعهد ترامپ به در نظر گرفتن همه آرای قانونی در آمریکا تاکید کرد.

علاوه بر آن کمپین ترامپ نیز تیمی قانونی را به ایالت پنسیلوانیا فرستاده تا ضمن نظارت به سیر شمارش آرا مانع از ادامه دست‌کاری‌ها در نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم