.
.
.

آمار روزانه مبتلایان به کرونا در آمریکا در رکوردی جدید از 100 هزار نفر فراتر رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به گزارش آماری دانشگاه جونز هاپکینز شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در آمریکا در رکوردی جدید طی 24 ساعت منتهی به شامگاه چهارشنبه 4 نوامبر 2020 از حوالی 100 هزار مبتلا فراتر رفت.

بنا به این گزارش مجموع کل مبتلایان به ویروس کووید - 19 در این کشور تاکنون به بیش از 9.4 میلیون نفر افزایش یافته که از بین‌ آنها 223 هزار تن فوت شدند.

دانشگاه جونز هاپکینز که داده‌های آن به عنوان مرجع ثبت تعداد مبتلایان و فوتی‌های پاندمی کرونا شناخته شده است، اظهار داشت که 99,660 نفر طی 24 ساعت منتهی به شامگاه چهارشنبه به ویروس کرونا مبتلا شده و 1,112 تن فوت شدند.

با افزایش تعداد آمار مبتلایان به ویروس کرونا در هر شبانه‌روز بر تعداد کل مبتلایان به این ویروس در آمریکا افزوده شده و از ابتدای پاندمی تاکنون شمار مبتلایان به سطح بیش از 9.4 میلیون نفر رسیده که از این بین 223 هزار تن فوت شدند.

این رکورد بی‌سابقه یک روز پس از موعد اجرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در 3 نوامبر جاری به ثبت رسیده که طی آن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نامزد جمهوری‌خواه و جو بایدن رقیب دمکرات و نایب رئیس جمهوری سابق آمریکا به رقابت پرداختند.

انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا در حالی اجرا شد که این کشور از نظر شمار قربانیان، آسیب دیده‌ترین کشور از پاندمی کرونا در جهان محسوب می‌شود و کرونا تاثیرات گسترده خود را بر کمپین‌های انتخاباتی و همچنین عملیات‌های رای‌گیری و شمارش آراء گذاشته است.

پاندمی کرونا همچنین دهها میلیون رای دهنده آمریکایی را به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا به رای دادن پیش‌هنگام از طریق پست یا حضوری جهت دوری از صف‌های طولانی انتظار در روز انتخابات، وادار کرد.

حجم گسترده کارت‌های انتخاباتی پستی همچنین منجر به کاهش عملیات شمارش آراء و تاخیر در صدور نتایج شمارش در بسیاری از ایالت‌ها شده است.

از سویی و تا اولین ساعت‌های بامداد پنج‌شنبه شمارش آرای ارسالی از طریق پست همچنان در ایالت‌های پنسیلوانیا، جورجیا و کارولینای شمالی ادامه دارد.

پاندمی کرونا همچنین ایالات متحده آمریکا را در بدترین بحران بهداشتی از زمان شیوع آنفلوانزای اسپانیا در سال 1918 و در بدترین رکود اقتصادی از زمان رکود بزرگ در سال 1929 قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم