13 منسوب پولیس در رابطه به حمله مهاجمان به دانشگاه کابل به دادستانی معرفی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت امور داخله افغانستان چهارشنبه 4 نوامبر اعلام کرد، 13 تن از منسوبین پولیس حوزه سوم امنیتی شهر کابل که مسئولیت تأمین امنیت دانشگاه کابل را به عهده داشتند بازداشت و به دادستانی نظامی معرفی شدند.

طارق آرین سخنگوی این وزارت در توییتی نوشت: «13 تن از منسوبین پولیس حوزه سوم امنیتی کابل که مسوولیت امنیت پوهنتون کابل را داشتند، به دلیل غفلت در تطبیق پلان امنیتی بازداشت و به سارنوالی معرفی شدند».

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد که در نتیجه حمله مهاجمان مسلح دوشنبه 2 نوامبر 2020 به دانشگاه کابل 19 نفر کشته شدند و 22 نفر دیگر زخم برداشتند، اما برخی منابع گزارش دادند که در این رویداد 22 نفر کشته شدند و 40 نفر دیگر زخم برداشتند. حکومت افغانستان به‌منظور همدردی با قربانیان این حادثه سه‌شنبه 3 نوامبر 2020 را ماتم ملی اعلام کرد.

هرچند طالبان دست داشتن در این حمله را رد کردند و گروه داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، اما حکومت افغانستان طالبان را مسئول این حمله می‌داند.

شایان ذکر است که حمله مهاجمان به دانشگاه کابل در شرایطی رخ داد که چند روز پیش یک حمله انتحاری مرکز آموزشی «کوثر دانش» را در غرب شهر کابل آماج قرار داد که در آن حمله بیش از 30 نفر کشته شدند و 80 نفر دیگر زخم برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم