کمپین جو بایدن: آماده‌ایم امروز انتخابات را با پیروزی به پایان ببریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در حالی که شمارش آراء انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هنوز در 7 ایالت ادامه دارد و در 5 ایالت از آنها دونالد ترامپ از جو بایدن پیشی گرفته، جین اومالی رئیس کمپین انتخاباتی جو بایدن روز چهارشنبه سوم نوامبر 2020 اعلام کرد او و همکارانش آماده‌اند، امروز کار انتخابات را به سود خود به پایان ببرند.

خانم اومالی گفت: «نامزد دموکرات امروز بیش از 270 رای الکترال به دست خواهد آورد ... امشب می‌توانیم بدون در نظر گرفتن نتیجه انتخابات در پنسیلوانیا اعلام پیروزی کنیم.»

Advertisement

جو بایدن هم در توئیتی نوشت تا پایان شمارش همه آراء در انتخابات آرام و قرار نخواهد داشت.

شمارش آراء در 7 ایالت دیگر کماکان ادامه دارد و در 5 ایالت از آنها ترامپ از بایدن پیشی گرفته است. پنسیلوانیا، میشیگان، ویسکانسن، کارولینای شمالی، جورجیا، نوادا و آلاسکا ایالت‌های هفت‌گانه‌ای هستند که شمارش آراء در آنها هنوز به پایان نرسیده است.

به گزارش مرکز ادیسون پس از شمارش 97 درصد آراء در ویسکانسن ترامپ 48.8 درصد و بایدن 49.5 درصد آراء را کسب کرده‌اند. شمارش 89 درصد آراء میشیگان هم نشان داد ترامپ 49.1 و بایدن 49.2 درصد کسب کرده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود ایالت‌های ویسکانسن، میشیگان و پنسیلوانیا نقش اصلی را در تعیین رئیس‌جمهوری آینده آمریکا ایفا کنند.
براساس آخرین آمار اعلام شده دونالد ترامپ تا کنون 213 رای الکترال و جو بایدن هم 238 رای کسب کرده‌اند و شرط پیروزی در انتخابات رسیدن به عدد 270 رای الکترال است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size