پیشی گرفتن جمهوری‌خواهان برای «سنا» و دموکرات‌ها برای مجلس نمایندگان آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع سرشماری ایالات متحده روز چهارشنبه 4 نوامبر اعلام کردند که جمهوری‌خواهان تاکنون 47 کرسی از مجلس سنای آمریکا را به دست آورده‌اند. این در حالی است دموکرات‌ها 46 کرسی را در این مجلس به دست آورده‌اند.

جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان نیز تاکنون 170 کرسی را به دست آوردند در حالی دمکرات با 178 کرسی اکثریت را برای خود حفظ کردند.

جمهوری‌خواهان در حال حاضر 53 کرسی را در مجلس سنا در اختیار دارند. این 53 کرسی در واقع از مجموع 100 کرسی مجلس سنا اکثریت را تشکیل می‌دهد.

تامی تابرویل، مربی سابق فوتبال از حزب جمهوری خواه در ایالت محافظه کار آلابامای توانست داگ جونز سناتور دموکرات داگ را شکست دهد و خود راهی مجلس سنا شود.

از طرف دیگر، جان هیکنلوپر، از حزب دمکرات و فرماندار سابق کلرادو بر کوری گاردنر از حزب جمهوری‌خواه پیروز شده و راهی مجلس سنا خواهد شد.

اما در کارولینای جنوبی، لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه و دوست نزدیک دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر انتخاب شد.

گراهام توانست در یک رقابت انتخاباتی خایمی هریسون از حزب دمکرات را شکست دهد. این در حالی است که نظرسنجی‌های انجام گرفته در این ایالت طی هفته‌های گذشته نشان داده بود که میان گراهام و هریسون فاصله امتیازها بسیار ناچیز است.

در ایالت کنتاکی، یکی دیگر از متحدان ترامپ رهبر اکثریت جمهوری خواه در مجلس «سنا»، میچ مک آنل نیز با اختلاف کمی در برابر رقیب خود از حزب دمکرات پیروز شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم