نخست‌وزیر اسلوونی «پیروزی» دونالد ترامپ را تبریک گفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در حالی که شمارش آراء انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده به پایان نرسیده و در آراء شمارش شده جو بایدن پیش افتاده است، یانز یانشا نخست‌وزیر اسلوونی پیروزی دونالد ترامپ را در این انتخابات تبریک گفت.

یانشا اولین مقام اتحادیه اروپاست که پیروزی ترامپ را پیش از شمارش آراء به او تبریک می‌گوید. او که پیش از این هم حمایت خود را از رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرده بود، دستاوردهای حزب‌جمهوری‌خواه آمریکا در ایالت‌های مختلف این کشور را تبریک گفت.

شمارش آراء در 7 ایالت دیگر کماکان ادامه دارد و در 5 ایالت از آنها ترامپ از بایدن پیشی گرفته است. پنسیلوانیا، میشیگان، ویسکانسن، کارولینای شمالی، جورجیا، نوادا و آلاسکا ایالت‌های هفت‌گانه‌ای هستند که شمارش آراء در آنها هنوز به پایان نرسیده است.

به گزارش مرکز ادیسون پس از شمارش 97 درصد آراء در ویسکانسن ترامپ 48.8 درصد و بایدن 49.5 درصد آراء را کسب کرده‌اند. شمارش 89 درصد آراء میشیگان هم نشان داد ترامپ 49.1 و بایدن 49.2 درصد کسب کرده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود ایالت‌های ویسکانسن، میشیگان و پنسیلوانیا نقش اصلی را در تعیین رئیس‌جمهوری آینده آمریکا ایفا کنند.

براساس آخرین آمار اعلام شده دونالد ترامپ تا کنون 213 رای الکترال و جو بایدن هم 238 رای کسب کرده‌اند و شرط پیروزی در انتخابات رسیدن به عدد 270 رای الکترال است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم