فرماندار پنسیلوانیا: یک میلیون رای پستی هنوز شمارش نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فرماندار ایالت پنسیلوانیا روز چهارشنبه اعلام کرد، هنوز یک میلیون رای پستی شمارش نشده است.

دونالد ترامپ در سخنرانی خود در کاخ سفید گفت که او در ایالت پنسیلوانیا پیروز شده است.

Advertisement

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «ما در پنسیلوانیا با اختلاف زیاد پیروز شدیدم».

از سویی جو بایدن رقیب دونالد ترامپ نیز پیشتر گفته بود او در پنسلوانیا پیروز خواهد بود.

طبق گزارش فاکس نیوز، پنسیلوانیا یکی از ایالت‌های تعیین کننده و سرنوشت‌ساز در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 است. این ایالت 20 رای الکترال دارد.

بر اساس نتایج اولیه اعلام شده از رسانه‌های آمریکایی، ترامپ نزدیک به 3 میلیون رای در این ایالت آورده که معادل 55 درصد کل آرا است و بایدن 2.3 میلیون رای معادل 43 درصد آراء را از آن خود کرد.

با بسته شدن اولین مراکز رای‌گیری در شرق ایالات متحده آمریکا و آغاز شمارش آرای اخذ شده در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، رسانه‌های آمریکایی شامگاه سه‌شنبه 3 نوامبر 2020 از پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه در ایالت‌های ایندیانا، کنتاکی، ویرجینیای غربی، کارولینای جنوبی، تنسی، آلاباما، اکلاهما و مناطقی از ایالت‌های نیوهمپشایر و فلوریدا در رقابت با جو بایدن نامزد دمکرات خبر دادند.

همچنین دونالد ترامپ در ایالت تعیین کننده فلوریدا پس از شمارش 95 درصد آرای اخذ شده در این ایالت از جو بایدن جلو افتاده است.

همچنین بنا به گزارش‌ها جو بایدن در ایالت‌های ورمانت، ورجینیا، زادگاهش دلاور، مریلند، واشنگتن پایتخت، ماساچوست، نیوجرسی و نیویورک بر رقیب جمهوری‌خواه دونالد ترامپ، پیروز شده است.

در تگزاس خاستگاه جمهوری‌خواهان نیز پس از شمارش 55 درصد آراء بایدن از ترامپ جلو افتاده است اما پس از آن فاصله میا دو رقیب کمتر شد.

از سویی دونالد ترامپ در پیامی در شبکه «توئیتر» اعلام کرد که کمپین انتخاباتی او در سطح ایالت‌ها خوب است و از طرفدارانش تشکر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم