داده‌های اولیه: بایدن در ویسکانسن و میشگان و ترامپ در پنسیلوانیا جلو افتاده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

درحالی که مردم آمریکا پس از مشارکت بی‌سابقه در رای دهی در انتخابات ریاست‌جمهوری، در انتظار اعلام نام برنده انتخابات هستند، داده‌های زودهنگام بیانگر پیش افتادن جو بایدن در ویسکانسن و میشیگان از یک سو و برتری ترامپ در پنسیلوانیا است.

ترامپ در توئیت خود نوشته است که «روند شمارش آراء در میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانس برای کشور ما خوب نیست.» به گفته او « آنها می‌کوشند 500 هزار رای به نفع مرا در پنسیلوانیا پنهان کنند و آراء به نفع بایدن در پنسیلوانیا، ویکانسن و میشگان اضافه می شوند.»

باز شماری آراء

کمپین ترامپ همچنین خواهان بازشماری آراء ویسکانسن شد. بیل استبین مدیر کمپین ترامپ گفت که این کمپین به تلاش‌های حقوقی خود برای تضمین شمارش همه آراء درست ادامه می‌دهد نه آرایی که به شکل غیر قانونی به صندوق‌ها ریخته شده است.

مدیر کمپین ترامپ افزود که به رغم ادامه شمارش آراء در ایالت‌های کلیدی، از پیروزی او مطمئن است. استبین در نشست خبری تلفنی خود گفت: «اگر تمامی آراء درست شمارش شوند، ما پیروز می‌شویم. پرزیدنت ترامپ پیروز خواهد شد.»

227 رای برای بایدن

تا این لحظه ترامپ 213 رای الکتورال و بایدن 238 رای الکتورال را بدست آورده است. این درحالی است که مرکز ادیسون اعلام کرد، بایدن 227 رای الکتورال و ترامپ 213 رای الکتورال را تا ساعت 17:10 به وقت گرینویچ به دست آورده است.

گفتنی است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه 4 نوامبر در سخنان خود در کاخ سفید گفت که تیم او خود را برای جشن پیروزی در انتخابات به عنوان مقدمه‌ای برای آغاز دور دوم ریاست‌جمهوری‌اش آماده می‌کند. او گفت: «ما عملا خود را برای برگزاری جشن به خاطر تحقق این همه موفقیت آماده می‌کنیم.»

ترامپ افزود: «گروهی غمزده می‌کوشد تا آراء میلیون‌ها نفر را که به نفع ما رای دادند، به حاشیه براند.»

وی خاطرنشان کرد که شمار بی‌سابقه‌ای از «شهروندان روز گذشته به مراکز رای‌گیری رفتند.»

صبر داشته باشید

این در حالی بود که بایدن چهارشنبه 4 نوامبر در برابر طرفدارانش در دلاویر، خواهان صبر و حوصله تا روشن‌شدن نتایج شمارش آراء شد و تاکید کرد که در آستانه پیروزی است.

بایدن افزود: «ما در آستانه دست یافتن به پیروزی هستیم و نتایج، فردا یا روز بعد از آن اعلام خواهد شد.»

این گفته بایدن به منزله دعوت غیر مستقیم از طرفدارانش به آرامش و صبر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم