ترامپ: نتایج در ایالت‌هایی که در آنها پیش بودم در حال تغییر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه سوم نوامبر 2020 گفت که نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری در ایالت‌هایی که او در آنها از جو بایدن پیشی گرفته بود، به ناگهان تغییر یافت.

ترامپ پیشتر هم در اعتراض به متوقف شدن روند شمارش آراء نوشته بود که «داشتیم برای جشن بزرگ آمده می‌شدیم و داشتیم به‌کل برنده می‌شدیم که ناگهان همه‌چیز متوقف شد.»

همزمان با رقابت تنگاتنگ دو کاندیدای اصلی ریاست‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ گفت که در ایالت‌هایی که او در آنها جلوتر از بایدن بود، ناگهان برگه‌های رای جدیدی رو شد و نتایج در این ایالت‌ها در حال تغییر است.

او در این‌باره نوشت که ممکن نیست رای‌های پستی بتوانند تا این حد نتایج انتخابات را تغییر دهند.

در سوی مقابل هم جو بایدن گفت که تا پایان شمارش همه آراء آرام و قرار نخواهد داشت ولی مدیر کمپین انتخاباتی او مدعی شد که آنها می‌توانند امشب اعلام پیروزی کند.

شمارش آراء در 7 ایالت دیگر کماکان ادامه دارد و در 5 ایالت از آنها ترامپ از بایدن پیشی گرفته است. پنسیلوانیا، میشیگان، ویسکانسن، کارولینای شمالی، جورجیا، نوادا و آلاسکا ایالت‌های هفت‌گانه‌ای هستند که شمارش آراء در آنها هنوز به پایان نرسیده است.

به گزارش مرکز ادیسون پس از شمارش 97 درصد آراء در ویسکانسن ترامپ 48.8 درصد و بایدن 49.5 درصد آراء را کسب کرده‌اند. شمارش 89 درصد آراء میشیگان هم نشان داد ترامپ 49.1 و بایدن 49.2 درصد کسب کرده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود ایالت‌های ویسکانسن، میشیگان و پنسیلوانیا نقش اصلی را در تعیین رئیس‌جمهوری آینده آمریکا ایفا کنند.

براساس آخرین آمار اعلام شده دونالد ترامپ تا کنون 213 رای الکترال و جو بایدن هم 238 رای کسب کرده‌اند و شرط پیروزی در انتخابات رسیدن به عدد 270 رای الکترال است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم