ترامپ دموکرات‌ها را به تلاش برای سرقت آراء متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا روز چهارشنبه 4 نوامبر 2020 در پاسخ به سخنرانی کوتاه جو بایدن، رقیب دموكرات خود در انتخابات ریاست جمهوری، دموکرات‌ها را به تلاش برای سرقت آراء انتخابات متهم کرد.

ترامپ در یک توئیت گفت: «اجازه سرقت آراء را به آنها نخواهند داد».

او همچنین در توییتی در حساب توئیتر خود گفت، این غیر ممکن است که پس از بسته شدن مراکز رای‌گیری کسی بتواند رای دهد .

ترامپ بار دیگر به هودارانش وعده تحقق «پیروزی بزرگ» را داد.

شبکه توییتر نیز با گذاشتن علامت هشدار زیر توییت ترامپ، نوشت، مدرکی دال بر تغلب دموکرات‌ها در این انتخابات وجود ندارد.

این شبکه رسانه‌ای اجتماعی همچنین نوشت: «برخی یا تمام محتوای به اشتراک گذاشته شده در این توییت سوال برانگیز است و ممکن است برای شهروندان شرکت کننده در انتخابات گمراه کننده باشد».

با بسته شدن اولین مراکز رای‌گیری در شرق ایالات متحده آمریکا و آغاز شمارش آرای اخذ شده در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، رسانه‌های آمریکایی شامگاه سه‌شنبه 3 نوامبر 2020 از پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه در ایالت‌های ایندیانا، کنتاکی، ویرجینیای غربی، کارولینای جنوبی، تنسی، آلاباما، اکلاهما و مناطقی از ایالت‌های نیوهمپشایر و فلوریدا در رقابت با جو بایدن نامزد دمکرات خبر دادند.

همچنین دونالد ترامپ در ایالت تعیین کننده فلوریدا پس از شمارش 95 درصد آرای اخذ شده در این ایالت از جو بایدن جلو افتاده است.

همچنین بنا به گزارش‌ها جو بایدن در ایالت‌های ورمانت، ورجینیا، زادگاهش دلاور، مریلند، واشنگتن پایتخت، ماساچوست، نیوجرسی و نیویورک بر رقیب جمهوری‌خواه دونالد ترامپ، پیروز شده است.

در تگزاس خاستگاه جمهوری‌خواهان نیز پس از شمارش 55 درصد آراء بایدن از ترامپ جلو افتاده است اما پس از آن فاصله میا دو رقیب کمتر شد.

از سویی دونالد ترامپ در پیامی در شبکه «توئیتر» اعلام کرد که کمپین انتخاباتی او در سطح ایالت‌ها خوب است و از طرفدارانش تشکر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم