تحلیل‌گران اقتصادی: بازارها پیروزی ترامپ را ترجیح می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تحلیل‌گران بازارهای منطقه، بشکل خوبی با شاخص‌های مرتبط با پیروزی ترامپ میان‌کنش داشته و به برنامه انتخابی کارآمد او برای بازارهای منطقه و بازارهای نفتی و کاستن از خطرات ژئو پلیتیکی تاکید دارند.

آنها در گفت‌وگو با کانال العربیه افزودند که ویژگی اصلی انتخابات آمریکا، ابهام آن است که ناشی از رقابت تنگاتنگ بایدن و ترامپ بوده و بازارها به شکل بسیار رضایت بخشی با پیروزی یکی از این دو نامزد کنار خواهند آمد.

محمد العمران رئیس مرکز رایزنی های مالی الخلیجی گفت که ابهام، صفت اصلی انتخابات آمریکاست که در عملکرد بازارها بازتاب یافته است.

او درگفت‌و‌گو با العربیه افزود که بازارهای جهانی و منطقه‌ای طی دو نوبت قبلی بشکل خوبی با این رویداد میان‌کنش داشتند که علت آن، خوش‌بینی نسبت به پیروزی ترامپ است زیرا پیروزی بایدن بر شدت تنش های ژئوپلیتیکی در منطقه خواهد افزود.

او افزود که بازارهای جهانی، تعامل خوبی با پیروزی ترامپ داشتند زیرا دستور کار او به‌ویژه سیاست‌های مالیاتی، برای بازارهای جهان مفید است.

مهند الاعمی مدیر عامل شرکت بیم کاپیت در مصاحبه با العربیه تاکید کرد که نتایج انتخابات هر چه که باشد، صدور فرمانی را از سوی رئیس‌جمهوری آینده در راستای به حرکت انداختن بازار به دنبال خواهد داشت که تاثیر مثبتی بر بازار می‌گذارد.

به گفته او مشکل اصلی، پیروزی یکی از این دو نامزد نیست بلکه نتایج مبهم است که می تواند اعلام طرف برنده را به مدت دو ماه به تاخیر اندازد.

ایمن ابو هند از شرکای بنیانگذار و سرمایه گذار شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی «ادوایزبل» گفت که ابهام عظیمی در بازار وجود دارد و تحرک احتمالی در بازار سهام، بیانگر پیروزی یکی از این دو نامزد نیست.

وی در گفت‌و‌گو با العربیه گفت که بازارها مشکلی با ترامپ یا بایدن ندارند به شرطی که برنده، بر کنگره کنترل داشته باشد.

او درعین حال خاطر نشان کرد که شاخص‌های اولیه انتخابات، بیانگر رویکرد به سوی بدترین سناریو است.‌

به گفته او بازار کالا در حال حاضر بشکل بیشتری بیانگر پیروزی ترامپ است زیرا بهای طلا با افزایش قیمت دلار، کاهش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم