تاکید پیلوسی بر دخالت مجلس نمایندگان در صورت اختلاف درباره نتایج انتخابات آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه سه‌شنبه 3 نوامبر 2020 تاکید کرد چنانچه درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اختلاف نظر باشد، مجلس نمایندگان آمادگی دارد در این‌باره تصمیم‌گیری کند.

در حالی که جهان در انتظار اعلام نتایج انتخابات جدال‌برانگیز آمریکا است، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از سرسخت‌ترین دشمنان سیاسی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده سکوت خود را شکسته و در اظهاراتی از آمادگی مجلس نمایندگان برای دخالت و تصمیم‌گیری در صورت بروز اختلاف بر سر نتایج انتخابات خبر داد.

پیلوسی اعلام کرد چنانچه نتایج انتخابات آمریکا برای سال 2020 محل اختلاف واقع شود، مجلس نمایندگان که رهبری آن را دمکرات‌ها در دست دارند آماده دخالت و تصمیم‌گیری در این‌باره است.

سناریوهای احتمالی انتخابات آمریکا

اظهارات نانسی پلوسی در کنفرانس خبری در کالیفرنیا درباره سناریوهای احتمالی انتخابات آمریکا در حالی مطرح شد که با توجه به رقابت‌های تنگاتنگ میان دو نامزد جمهوری‌خواه و دمکرات پیش‌بینی نتایج انتخابات بسیار دشوار شده است.

در یکی از سناریوهای احتمالی و نادر برای انتخابات آمریکا در صورت عدم احراز نتایج قطعی مجلس نمایندگان با ورود به این مسئله و برای دستیابی به تصمیمی با افزودن یک رای به هر کدام از ایالت‌ها اقدام خواهد کرد.

عملیات رای‌گیری مستقیم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سه‌شنبه 3 نوامبر آغاز شد. رای دهندگان آمریکایی در حالی به پای صندوق‌های رای رفتند که پیش از آنها در رکوردی بی سابقه نزدیک به 100میلیون رای دهنده آمریکایی دیگر و در سایه پاندمی کرونا و تدابیر اتخاذ شده در این کشور، پیش از موعد از طریق پست و رأی‌دهی از راه دور در انتخابات شرکت کردند.

شایان ذکر است مقامات آمریکایی پیش از این هر کدام از کشورهای روسیه، چین و ایران را به انجام تلاش‌هایی برای تاثیرگذاری بر روند اجرای انتخابات در ایالات متحده متهم کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم