اولین جراحی قلب در شفاخانه صحت طفل اندراگاندی در کابل موفقانه انجام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان چهارشنبه 4 نوامبر اعلام کرد، اولین جراحی قلب در شفاخانه صحت طفل اندراگاندی در شهر کابل موفقانه انجام شد.

این وزارت در اعلامیه‌ای نوشت، داکتران(پزشکان) بخش جراحی قلب شفاخانه صحت طفل اندراگاندی، عملیات یک کودک دو و نیم ساله را که مبتلا به بیماری سوراخ قلب بود موفقانه انجام دادند.

در این اعلامیه آمده، این کودک از ولایت فاریاب افغانستان به این شفاخانه در شهر کابل آورده شده بود و اکنون وضعیت صحی او در حال بهبود است.

وزارت صحت عامه افغانستان علاوه کرد، این وزارت مصمم است تا با افزایش زیر ساخت‌ها و بلند بردن کیفیت خدمات صحی، زمینه عملیات‌های مغلق را در این کشور فراهم کند.

شایان ذکر است در گذشته بیشتر کودکان افغان مبتلا به بیماری سوراخ قلب برای تداوی به بیرون از افغانستان منتقل می‌شدند که سرانجام اولین مرکز جراحی قلب برای اطفال در این کشور به تاریخ 20 اکتبر 2020 در شهر کابل افتتاح شد.

وزارت صحت عامه افغانستان گفته است، در حال حاضر حدود 120 هزار کودک در افغانستان مبتلا به بیماری سوراخ قلب اند که از این میان ماهانه حدود 100 تن در بیرون و داخل این کشور تحت عملیات قرار می‌گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم