اقدام شجاعانه جوان فلسطینی در شب حمله تروریستی وین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک جوان فلسطینی که به همراه خانواده‌اش به عنوان پناهجو به اتریش رفته بود، با اقدامی شجاعانه در شب حمله تروریستی وین، جان یک افسر پلیس را نجات داد و نشان طلایی پلیس وین را دریافت کرد.

همزمان با حمله تروریستی شب دوشنبه 2 نوامبر 2020 یک جوان فلسطینی به نام اسامه جودا توانست یک پلیس زخمی را به نقطه امنی رسانده و او را از تیرس مهاجمان مسلح دور نگاه دارد.

اسامه جودا که 23 سال سن دارد و در یکی از شعبه‌های ساندویچ‌فروشی مک‌دونالدز در پایتخت اتریش کار می‌کند، شاهد درگیری مسلحانه پلیس اتریش و فرد مهاجم بود و در این درگیری یکی از نیروهای پلیس مورد هدف قرار گرفت و به زمین افتاد.

این جوان فلسطینی که در نقطه امنی خود را پنهان کرده بود، توانست با فداکاری پلیس زخمی را به سمت خود کشیده و تا زمان رسیدن سایر نیروها، کمک‌های اولیه را برای او انجام داده و جانش را نجات دهد.

اسامه جودا به العربیه گفت در سال 2012 و در زمانی که تنها 15 سال سن داشته به همراه خانواده‌اش به اتریش آمده و تقاضای پناهندگی کرد. پدرش و مادرش در غزه معلم بودند و او 3 خواهر و 7 برادر دارد.

او در هنرستان فنی وین در رشته برق تحصیل کرده و همینک معاون مدیر یکی از شعب مک‌دونالدز در وین است. همسر اسامه جودا اهل بوسنی است و همزمان با تحصیل در سطح کارشناسی ارشد، در همان شعبه مک‌دونالدز کار می‌کند.

عمر الراوی نماینده عرب پارلمان اتریش در صفحه فیسبوکش فاش کرد که خانواده جودا سال گذشته قصد خرید منزلی در اطراف وین را داشتند ولی شهردار آن منطقه تنها به این دلیل که نمی‌خواست یک خانواده مسلمان ساکن آن منطقه شوند، مانع فروخته شدن این خانه به خانواده جودا شد.

عمر الراوی در صفحه فیسبوکش نوشت: ـ«پسر این خانواده یکی از قهرمانان شب گذشته بود. او جان خود را به خطر انداخت و یک پلیس مجروح را از محل حادثه نجات داد. ما به جوانانی چون او افتخار می‌کنیم و نه به آنها که لبریز از اندیشه‌های تروریستی بنیادگرایانه‌اند. ای اسامه خداوند تو را موفق کرده و از هر بلایی به دور نگاه دارد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید