.
.
.

پلیس اتریش از هجوم افرادی مسلح به کنیسه «شتات تمپل» یهودیان در وین خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور اتریش شامگاه دوشنبه دوم اکتبر 2020 اعلام کرد یک کنیسه یهودی در وین پایتخت این کشور مورد حمله مسلحانه قرار گرفته، یک نفر کشته و تعداد نامشخصی مجروح شدند.

در شبکه‌های اجتماعی تصاویری از محل حمله منتشر شده و وزارت کشور اتریش اعلام کرد یکی از مهاجمان کشته شده و مهاجم دوم از محل حادثه فرار کرد.

سخنگوی پلیس اتریش اعلام کرد افراد مسلح در مرکز وین به آتش گشوده و روزنامه کرونن تسایتونگ هم گزارش کرد که این حمله به یک کنیسه یهودی به نام «شتات تمپل» صورت گرفت.

عملیات پلیس برای یافتن مهاجم دوم کماکان ادامه دارد و پلیس از مردم خواست در خانه‌های خود بمانند.

در صفحه توئیتر پلیس اتریش نوشته شده که تعداد مجروح شده و نیروهای پلیس با همه توان در محل حادثه حضور دارند و از مردم خواسته شده از حضور در اماکن عمومی اجتناب کنند.»

خبرنگار تلویزیون العربیه در برلین نیز از حمله افرادی مسلح ناشناس به کنیسه یهودیان در وین پایتخت اتریش خبر دادند.

طبق این گزارش یکی از مهاجمان به ضرب گلوله پلیس کشته و دومین مهاجم از محل حادثه فرار کرده است

پلیس تاكيد کرده که مهاجم دومی تحت تعقیب نیروهای پلیس است. پلیس وین همچنین اعلام کرده که در حادثه تیراندازی 2 نفر از شهروندان کشته و تعدادی زخمی شدند.

پلیس همچنین از بازداشت یکی از مهاجمان خبر داده است.

راغده بهنام خبرنگار العربیه در برلین، که جزئیات این هجوم را به صورت زنده برای تلویزیون العربیه گزارش می‌کرد، گفت یکی از مهاجمان که یک کمربند انفجاری به تن داشت پس از محاصره توسط پلیس خود را منفجر کرد.

پلیس شهر وین از همه شهروندان خواستته است تا از نزدیک شدن به محل حادثه و همچنین اماکن عمومی و سرویس حمل و نقل عمومی در مرکز وین خودداری کنند.

پلیس وین هنوز از تعداد قربانیان اين حمله گزارش دقیقی ارائه نداده است اما گفته اسن که یک نیروی پلیس محافظ این کنیسه به شدت زخمی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم