.
.
.

سعودی در ماه اکتبر 7476 مین را که حوثی‌ها در یمن کارگذاشتند خنثی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

طرح پادشاهی عربی سعودی برای مین‌روبی در یمن موسوم به «مسام»، شامگاه دوشنبه 2 نوامبر 2020، اعلام کرد ک«طی ماه اکتبر گذشته بیش از 7476 عدد مین کارگذاشته شده توسط شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در یمن و مقادیری مهمات به جای مانده» را پاکسازی کرده است.

به گزارش «العربیه» در راستای این طرح سعودی برای مین‌روبی در یمن، اعلام شد که طی هفته گذشته 250,105 متر مربع از خاک یمن از وجود مین و مقادیری مهمات منفجر نشده، پاکسازی شده است.

اتاق عملیات گروه مسام در بیانیه‌ای گفت که تیم‌های مین‌روب و پاکسازی مواد منفجره، طی آخرین هفته ماه اکتبر، موفق شدند که 1254مین، بمب کارگذاشته شده و مهمات به جای مانده را خنثی کنند که به این ترتیب تعداد مین‌های خنثی شده از 3 تا 30 اکتبر گذشته به 7476 عدد مین، بمب و مهمات رسید.

اسامه القصیبی مدیر طرح سعودی «مسام» برای مین‌روبی در یمن، گفت که یگان‌های مهندسی هفته گذشته تعداد 1139مین و بمب کنار جاده‌ای را خنثی کردند.

او در ادامه توضیح داد که یگان‌های مهندسی طی هفته گذشته 150هزار مین ضد تانک و ضد نفر را خنثی کردند.

القصیبی همچنین افزود که «مسام» از زمان تاسیس توسط پادشاهی سعودی و راه‌اندازی آن در یمن تا پایان 30 اکتبر سال جاری بالغ بر195,271 مین، مهمات منفجر نشده و بمب کنار جاده‌ای را خنثی کرده است.

طرح مسام علاوه بر پاکسازی خاک یمن از مین‌های زمینی و مهمات منفجر نشده، آموزش کادرهایی ملی و با تجربه در زمینه مین‌زدایی و پاکسازی میادین مین را بر عهده دارد.

در یک گزارش حقوقی اعلام شده که «شبه‌نظامیان حوثی از زمان وقوع کودتا علیه دولت قانونی یمن در سپتامبر 2014 تاکنون استراتژی روشمندی را در به کارگیری مین‌ها و مواد منفجره به کار گرفته‌اند.»

بنا به این گزارش کار گذاشتن مین‌ها که از اقدامات شاخص شبه‌‌نظامیان حوثی در یمن است، این کشور را به «بزرگترین میدان مین در جهان تبدیل کرده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم