.
.
.

خامنه‌ای: هر کس رئیس‌جمهور آمریکا شود روی سیاست ما تاثیری ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رهبر ایران در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا طی آخرین سخنرانی خود اعلام کرد که هر کس رئیس‌جمهور آمریکا بشود، روی سیاست این کشور تاثیری ندارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، علی خامنه‌ای، سه‌شنبه 3 نوامبر 2020 در سخنرانی خود به مناسبت ولادت پیامبر اسلام در تلویزیون ایران، نظام حاکم بر آمریکا را «امپراطوری» خواند و ادعا کرد که به زودی عمر آن به پایان خواهد رسید.

او با اشاره به انتخابات آمریکا که در حال حاضر منجر به رقابت شدید میان ترامپ و بایدن، دو کاندیدای جمهوری‌خواه و دمکرات شده است، گفت: «هر کس رئیس‌جمهور آمریکا بشود، روی سیاست ما تاثیری ندارد».

این در حالی است که برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که شهروندان ایرانی به طور جدی انتخابات آمریکا را پیگیری می‌کنند و با توجه به تحریم‌های این کشور علیه ایران، نتیجه آن را بر وضعیت اقتصادی این کشور تعیین‌کننده می‌دانند.

صادق زیباکلام تحلیلگر سیاسی ایران در صفحه اینستاگرام خود با نوشتن اظهارنظری کنایه‌آمیز نسبت به حساسیت بیش از حد ایرانیان به انتخابات آمریکا واکنش نشان داد. او در این باره نوشت: «شاید اگر مریخی این روزها به ایران می‌آمد و شور و هیجان و استقبال ایرانیان از انتخابات آمریکا را می‌دید، تصور می‌کرد سفینه‌اش او را به جای ایران در کارولینای شمالی پیاده کرده».

او در ادامه افزود: «شور و اشتیاق ایرانی‌ها نسبت به انتخابات آمریکا، آن روی سکه به بن‌بست رسیدن و غایت ناامیدی از شرایط و وضعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه خودشان است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم