.
.
.

توییتر: تنها 7 رسانه مجازند برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

توییتر شامگاه دوشنبه 2 نوامبر، جزئیات بیشتری در مورد سیاست‌های اتخاذ شده توسط این شرکت در باره اجازه اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2020 را یادآور شد.

توییتر اعلام کرد تنها به 7 پلتفرم رسانه‎ای اجازه می‌دهد تا به طور رسمی نام برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کنند.

طبق بیانیه توییتر، تنها به 7 رسانه «ABC News» ،«AP» ،«CNN» ،«CBS News» ،«Decision Desk HQ» ،«Fox News» و «NBC News» می‌توان برای اعلام رسمی نام برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اطمینان کرد.

توییتر در ادامه یادآور شد، تنها این هفت پلتفرم رسانه‌ای معروف مجاز هستند که نام برنده این رقابت انتخاباتی را اعلام کنند.

این شرکت می‌گوید که شبکه خبری «فاکس نیوز» از نظر رسانه‌‌ای یکی از بهترین رسانه مورد اعتماد سیاستمداران است این رسانه مورد احترام شخصیت‌های رسانه‌ای و تحلیلگران است.

به گفته مسئولان شبکه توییتر، قرار گرفتن نام «فاکس نیوز» در این لیست نشان از تأیید و قانونی بودن این شبکه اطلاع‌رسانی است.

توییتر قبلاً اعلام کرده بود که از مقامات ناظر بر انتخابات ایالتی خواسته شده تا روز دوشنبه حداقل نام دو رسانه رسمی ملی را که اجازه خواهند داشت تا برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کنند.

شبکه توییتر می‌‌گوید با اعلام چند رسانه جهت اعلام نتایج رسمی، دیگر نیازی نیست تا کسی پیش از اعلام نتایج، در باره اینکه چه کسی برنده شده، توییت کند.

شرکت توییتر گفته است، اگر یکی از هفت رسانه یادشده نتقبل از تایید رسمی نتایج از طریق حساب اصلی خود در توییتر منتشر کند، شرکت توییتر این توییت را محدود یا حذف نخواهد کرد.

اما اگر خبرنگار یا هر کاربری در توییتر، بدون استناد به یکی از منابع هفتگانه تایید شده، نتیجه‌ انتخابات را توییت کند، ممکن است توییت او حذف یا نشر نشود. توییتر برای آن توییت پوستری نشر خواهد کرد که بر آن نوشته شده: «منابع رسمی هنوز نام برنده را اعلام نکرده‌اند»، بنابرین ذکر نام برنده به مرکز اطلاعات انتخابات در شبکه توییتر محول شده است.

روز یکشنبه وبسایت Axios گزارش داد که پرزیدنت ترامپ به نزدیکان خود گفته است، اگر به نظر می‌رسد که در رای‌گیری زودهنگام «جلوتر از بایدن باشد» سه‌شنبه شب، پیروزی خود را اعلام خواهد کرد، حتی اگر نتیجه هنوز مشخص نشده باشد. اما ترامپ این موضوع را رد کرد و بار دیگر نسبت به احتمال تقلب هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم