.
.
.

امرالله صالح: حمله به دانشگاه کابل کاری طالبان بود نه داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان سه‌شنبه 3 نوامبر اعلام کرد که حمله مهاجمان به دانشگاه کابل کاری گروه طالبان بود نه داعش.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، براساس یافته‌های ریاست امنیت ملی افغانستان اسلحه باقی‌مانده مهاجمان با عکس‌های که در اعلامیه‌ای گروه داعش نشر شده مطابقت ندارد و جعلی است.

صالح در ادامه نوشت: «عکس کسانی‌که در اعلامیه داعش نشر شده است با چهر تروریستانی که نابود شدند تطابقت و شباهت ندارد. بیرق طالبان یکی از اجناس دریافت شده از بکس تروریستان است. در دیوار اطاق مانند دیگر حملات تروریستی آخرین جملات خود را نوشته اند که زنده باد طالبان».

او اضافه کرد: «تاکتیک که استفاده کرده اند همان تکتیک خوناشام شبکه حقانی است که از چشم هیچ دستگاه استخباراتی پنهان نیست. نوع عملکرد شان شباهت صد درصد با یک گروه جدید دارد که طالبان زیر اسم فاتح زواک در خوست ساخته اند که در چند عملیات تعدادی از اعضای این گروه جانی وخوناشام نابود شدند».

امرالله صالح تاکید کرده است: «برای اینکه ثابت سازیم این جنایت توسط طالب صورت گرفته است ده‌ها ثبوت سخت و نرم در اختیار داریم . اما بخاطر منصوب سازی جنایت دیروز به داعش فقط همان یک اعلامیه است که به هیچ صورت نمی‌تواند دست و وجدان طالب را ازین گناه تاریک و شنیع پاک سازد. افسوس به حال آن عده افراد که با چند جمله فریب دستگاه حامی دشمن را می‌خورند و بعد تبدیل به طوطای تروریست می‌شوند که داعش بود».

او علاوه کرد، داعش بدون طالب توان عملیات را ندارد. زیرساخت نرم وسخت ترور در اختیار طالب است. در اثر جنایت دیروز طالب در دانشگاه کابل 19 تن جان باختند و 40 نفر دیگر زخمی شدند که وضعیت دو تن از زخمیان وخیم می‌باشد.

شایان ذکر است که مهاجمان مسلح پیش از ظهر دوشنبه 2 نوامبر 2020 بالای دانشگاه کابل حمله کردند که درگیری میان مهاجمان و نیروهای امنیتی افغان پس از شش ساعت پایان یافت و سه مهاجم نیز کشته شدند.

گروه طالبان دست داشتن در این حمله را رد کردند، اما خبرگزاری فرانسه گزارش داده که گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.
حکومت افغانستان به هدف همدردی با قربانیان این رویداد امروز سه‌شنبه را ماتم ملی اعلام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم