.
.
.

السیسی و مرکل بر ضرورت منع دخالت کشورهای خارجی در لیبی تاکید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهوری مصر، شامگاه دوشنبه 2 اکتبر، بار دیگر بر ضرورت جلوگیری از دخالت‌های خارجی در امور داخلی لیبی و منع اعزام جنگجویان خارجی به این کشور تاکید کرد.

رئیس‌جمهوری مصر در مکالمه ویدیویی با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در مورد آخرین تحولات بحران لیبی، بار دیگر بر موضع ثابت مصر در باره لیبی و لزوم منع دخالت کشورهای خارجی در امور داخلی این کشور تاکید کرد.

السیسی همچنین موضع مصر را در قبال ادامه برقراری آتش‌بس، پایبندی طرف‌های سیاسی لیبی به توافق اعلام شده و جلوگیری از بروز درگیری‌های مجدد و انتقال به مرحله انتخابات آزاد برای تشکیل دولت جدید در این کشور، یادآور شد.

او در گفت‌گو با مرکل، حمایت از گفت‌وگوهای جاری در همه زمینه‌ها بر اساس نتایج کنفرانس برلین، اعلامیه قاهره و همچنین اخراج جنگجویان خارجی از لیبی و منع مداخلات غیرقانونی کشورهای خارجی در امور لیبی که موجب دامن زدن به بحران می‌شود را مورد تایید قرار داد.

بسام راضی سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر، اظهار داشت که در این تماس، مرکل و السیسی مسایلی از قبیل بررسی روابط استراتژیک بین مصر و آلمان، رویدادهای اخیر فرانسه، موضع کشورهای اروپایی در قبال بحران لیبی، راه‌های مقابله با ایدئولوژی افراطی و مبارزه با تروریسم را مورد بحث قرار دادند.

از سوی دیگر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، ابراز علاقمندی طرف اروپایی برای همکاری با دولت مصر و نهادهای مذهبی این کشور مانند الازهر برای رویارویی با افراطی‌گری دینی را اعلام کرد.

مرکل و السیسی همچنین مسئله اختلاف سه کشور مصر، سودان و اتیوپی بر سر سد رنسانس را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم