.
.
.

اتحادیه اروپا حمله «بزدلانه» به کنیسه یهودی در وین اتریش را به شدت محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شارل میشل رئیس شورای اروپایی حمله هولناکی که شامگاه دوشنبه 2 نوامبر 2020 یک کنیسه یهودی در وین پایتخت اتریش را هدف قرار داد را «اقدامی بزدلانه» توصیف و به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه شارل میشل در توئیتی گفت که «اروپا این اقدام بزدلانه که زندگی و ارزش‌های انسانی را نقض می‌کند را به شدت محکوم می‌کند«.

او در ادامه گفت:« با قربانیان و با ساکنان وین در پی حمله هولناکی که امشب روی داد، ابراز همدردی می‌کنم. ما در کنار وین می‌ایستیم».

از سویی جوزپ بورل وزیر خارجه اتحادیه اروپا ضمن ابراز این‌که او در پی این «حملات» «شوک‌زده و متأثر» شده است، در توئیتی این حمله را « اقدامی بزدلانه، خشونت‌بار و کینه‌توزانه» توصیف کرد.

بورل همچنین با قربانیان این حادثه، خانواده‌هایشان و ساکنان وین ابراز همبستگی کرده و گفت«ما در کنار شما می‌ایستیم».

سباستیان کورتس صدراعظم اتریش نیز «حمله تروریستی مشمئز کننده‌ای» که شامگاه دوشنبه توسط افراد مسلحی در وین پایتخت این کشور انجام و منجر به کشته شدن دست‌کم یک نفر و مجروح شدن تعدادی دیگر به اضافه کشته شدن یکی از مهاجمان به دست نیروهای پلیس شده است را محکوم کرد.

صدر اعظم اتریش همچنین تاکید کرد که کشورش در برابر تروریسم عقب‌نشینی نخواهد کرد و با تمام قوا با این‌گونه حملات مقابله خواهد کرد.

از طرفی دیوید ساسولی رئیس پارلمان اروپا نیز در توئیتی گفت که «در تمام بخش‌های قاره‌مان، ما با هم علیه خشونت و نفرت‌پراکنی متحد هستیم».

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه نیز در واکنش به حمله مسلحانه در وین گفت که « دشمنان ما بدانند که با چه کسانی طرف‌اند. ما از هیچ چیزی عقب‌نشینی نخواهیم کرد».

در همین راستا هایکو ماس وزیر خارجه آلمان نیز شامگاه دوشنبه بر ضرورت «عدم تسلیم شدن در برابر نفرت‌پراکنی که جوامع اروپایی را هدف قرار می‌دهد» تاکید کرد.

هایکو ماس ضمن ابراز «همبستگی با مجروحان و قربانیان این حمله در این لحظات دشوار» و با بیان این‌که «گستردگی اقدامات تروریستی تاکنون مشخص نشده» گفت که «خبرهای شوک‌آور و هولناکی» از اتریش می‌رسد، جایی که حمله مسلحانه شامگاه دوشنبه در وین منجر به کشته شدن 2 تن شده که یکی از آنها مظنون به دست داشتن در این حمله است.

در همین راستا پلیس چک اعلام کرد که در اقداماتی پیشگیرانه تدابیر امنیتی شدیدی را برای انجام تفتیش و بازرسی در مرزهای این کشور با اتریش به مورد اجرای گذاشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم