.
.
.

7 روش ساده برای افزایش سرعت کامپیوتر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کامپیوتر برای هر یک از ما کاربردهای مختلفی دارد. گاهی اوقات در طول روز ساعت‌ها پشت کامپیوتر صرف انجام کارهای روزمره خود مى‌کنیم لذا ممکن است در حین استفاده از کامپیوتر با برخی مشکلات برخورد کنیم که کارهای ما را دچار برخی مشکلات کند. از مهم‌ترین مشکلاتی که هر یک از ما ممکن است در حین استفاده از کامپیوتر با آن روبرو شویم کند شدن سرعت کامپیوتر است نه تنها ما بلکه بسیاری افراد از کندی سرعت کامپیوتر شکایت می‌کنند. برای رفع این مشکل سایت «Business Insider» چندین روش ساده را ارائه داده است که می‌توانیم با استفاده از این روش‌ها مشکل کندی سرعت کامپیوتر را برطرف کنیم.

1-کاهش تعداد برنامه‌هایی که هنگام روشن شدن کامپیوتر به طور خودکار روشن می‌شوند لذا با حذف برنامه‌های غیر ضروری که مساحت زیادی از حافظه اصلی کامپیوتر را اشغال کرده‌اند، یکی از مشکلات را برطرف کردید.

2- از باز کردن همزمان تعداد زیادی از صفحه‌ها در مرورگرهای اینترنتی خودداری کنید.

3-کامپیوتر خود را به طور منظم درباره مسئله خطر ورود ویروس‌‌ها بررسی کنید.

4-کامپیوتر تان را به طور منظم حداقل در چند روز یک بار باید روشن و خاموش کنید.

5- از ابزار ذخیره سازی ثابت به نام « SSD» که مدت زمان لازم برای روشن کردن کامپیوتر و باز کردن بیشتر برنامه‌ها را کاهش می‌دهد، استفاده کنید.

6-استفاده از سرویس ReadyBoost موجود در سیستم ویندوز 10 که امکان افزایش حافظه کامپیوتر اصلی را با استفاده از فلش مموری که به کامپیوتر وصل می‌شود.

7-عدم استفاده از مدل ذخیره سازی «OneDrive» که شبکه مایکروسافت به مشتریان خود ارائه می‌دهد، زیرا این نوع سرویس ذخیره سازی ممکن است باعث کند شدن سرعت سیستم عامل کامپیوتر شود.