.
.
.

ملک سلمان: پاندمی کرونا مانع از انجام فعالیت‌های گروه«G20» نشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی یکشنبه یکم نوامبر 2020 در پیامی به گروه ارتباط فکری (T20) با اشاره به اهمیت ایجاد وسایل تقویت سیستم‌های مالی برای مقابله با بحران‌های جهانی در سایه پاندمی کرونا، تاکید کرد که پاندمی کرونا مانع از انجام فعالیت‌های گروه«G20» نشده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در پیام خادم الحرمین الشریفین به گروه ارتباط فکری (T20) که یکشنبه از سوی شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی قرائت شد، آمده است که «در سایه پاندمی کرونا که با آن مواجه‌ایم، مجددا اهمیت فراهم ساختن ابزاری برای تقویت سیستم‌های مالی مورد نیاز جهت مقابله با بحران‌های جهانی، حمایت از ورود سرمایه‌ها به بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه و همچنین اهمیت تقویت و تسهیل راه‌های تجارت جهانی، سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی و استفاده از اقتصاد دیجیتالی برای رونق بخشیدن به اقتصاد جهانی نمایان می‌شود».

در پیام ملک سلمان همچنین آمده است:« در اجلاس سران گروه 20 در ریاض به دنبال دستیابی به راهکارها و طرح‌های ابتکار بین‌المللی هستیم تا از این طریق نقش گروه 20 اقتصاد برتر جهان در ارتباط با اتخاذ واکنش‌های متحد بین‌المللی برای مبارزه با پاندمی کرونا و پیامدهای اقتصادی، بهداشتی و اجتماعی آن و دیگر چالش‌هایی که همه ما با آنها مواجه‌ایم، تقویت شود».

در ادامه پیام پادشاه سعودی خطاب به گروه ارتباط فکری (T20) همچنین آمده است «طبق توافق‌های به عمل آمده میان ما به عنوان رهبران کشورهای عضو شرکت کننده در اجلاس فوق‌العاده سران گروه 20 اقتصاد برتر جهان، مهمترین اولویت‌های کنونی‌مان شامل نجات جان‌ها، ایجاد واکسنی برای (مقابله با) پاندمی کرونا و تبعات بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی آن می‌شود».

در این رستا نیز «از نزدیک برای بنای ساختار بهداشتی قوی در جهان که تدابیر ما را در مبارزه با پاندمی کنونی، آثار کوتاه مدت آن و همچنین تجربه آموختن از آن جهت محافظت از امنیت و بهداشت انسان در بلند مدت تقویت کند، تلاش می‌کنیم».

گروه ارتباط فکری (T20) از شبکه از مراکز فکری و پژوهشگران تشکیل شده و ریاست آن را فهد الترکی، معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و پژوهش‌های نفت ملک عبدالله King Abdullah Petroleum Studies and Research Center بر عهده دارد.

مرکز تحقیقات و پژوهش‌های نفت ملک عبدالله(KAPSARC) به همراه مرکز تحقیقات و پژوهش‌های اسلامی ملک فیصل، راهبری امسال گروه فکری (T20) را بر عهده دارد.

بنا به خبرگزاری سعودی این گروه فکری یکی از گروههای مشارکت کننده‌ در چارچوب فعالیت‌های گروه 20 اقتصاد برتر جهان است که پادشاهی عربی سعودی امسال ریاست دوره‌ای آن را بر عهده دارد.

گروه فکری موسوم به (T20) با عنوان «بانک ایده» (Ideas Bank) به ایفای نقش پرداخته و همراه با موسسات فکری مختلف و مراکز تحقیقاتی از نقاط مختلف جهان فعالیت‌ می‌کند تا از این طریق توصیه‌ها و راهکارهایی را طی نشست‌های گروه 20 ارائه دهد.